Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu
(1 wejść) (1) Gość
Na forum tym zbieramy komentarze, które pojawiają się przy niektórych artykułach. W tej chwili możecie komentować Przemyślenia Magdy K, które znajdują się w naszej czytelni.
W dółStrona: 12
TEMAT: Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu
*
#6836
Re: Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu 14 lat(a) temu  
panTo napisał:


PS. Na marginesie dodam, że gdzieś czytałem o tym, że wg niektórych teorii ezoterycznych Słońce i Księżyc to jedno.


Jak moneta może mieć tylko awers albo tylko rewers?
Koyasan
Posty: 28
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna ASCedzynski Urodziny: 11/27
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6837
Re: Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu 14 lat(a) temu  
> Jak moneta może mieć tylko awers albo tylko rewers?

Andrzej, myślę, że chodziło im o to, co zawarte jest w kole In-Yang, o czym pisałeś:

Dwie przeciwstawne sobie siły spotykają się w jednym punkcie - w człowieku, którego doskonale wyobraża koło TAO, mandala In-Yang.

Przyzwyczaiłem się tak patrzeć na relację Słońca i Księżyca, że już raczej nie interpretuję Słońca i Księżyca oddzielnie, tylko patrzę na nie jako na jedną całość, która wyraża się w aspekcie jaki jest między nimi. Duży wpływ ma tu na mnie Carter, którego wcześniej cytowałem.

Zresztą wyróżnienie Raka i Lwa, jakiego dokonuje Ptolemeusz przypisując tym znakom władztwo Świateł (zobacz: www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/pto.../146-godnosci-planet), wydaje się również podkreślać, że te dwa obiekty należy traktować inaczej niż pozostałe. Zobacz, Słońce rządzi Lwem, Księżyc Rakiem, innymi znakami te planety nie rządzą; w przypadku innych planet jest inaczej, bo władają dwoma znakami.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/03/03 20:36 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6839
Re: Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu 14 lat(a) temu  
Poczekaj jeszcze trochę, przelewam na papier więcej konkretów.
Brakuje jeszcze opisu dwóch pozostałych stygmatów i Merkurego. W całości będzie lepiej widać to, o co mi chodzi
Koyasan
Posty: 28
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna ASCedzynski Urodziny: 11/27
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16447
Re: Trzy stygmaty jako podstawa analizy horoskopu 8 lat(a), 9 mies. temu  
Asc ,Słońce ,Księżyc..........Punkt Szczęścia
Walczak
Posty: 10
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12