Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Krytyka astrologii? Nie, dziękuję
(1 wejść) (1) Gość
Na forum tym zbieramy komentarze, które pojawiają się przy niektórych artykułach. W tej chwili możecie komentować Przemyślenia Magdy K, które znajdują się w naszej czytelni.
W dółStrona: 12345678...13
TEMAT: Krytyka astrologii? Nie, dziękuję
Re: Krytyka astrologii? Nie, dziękuję 11 lat(a), 4 mies. temu  
wydaje mi się że to jest to o czym juz kiedyś pisałam ...ten schemat dizałania

www.astrolabium.pl/forum/6-hyde-park/820...7&start=21#10472
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

To jest największa podłość i kłamstwo diabła, że wmawia ludziom, że w ogóle nie istnieje. To jego strategia; później ten kłamca może robić z nami wszystko, co chce. I oto z przerażeniem zrozumiałam: Oh, istnieją! I zaczęły mnie okrążać, chciały mnie dostać. Możecie sobie wyobrazić mój strach, moje przerażenie? To był istny terror!

Grzechy, które popełniamy, nie pociągają konsekwencji tylko dla nas, lecz również dla naszego otoczenia. Są one niczym zgniłe owoce, które zarażają każdy znajdujący się w pobliżu zdrowy owoc i doprowadzają go do gnicia. Stanowi to wielkie cierpienie w tym drugim świecie, gdy widzisz, jak bardzo grzech nie szkodzi jedynie tobie, ale rozprzestrzenia się wokół ciebie i wszystko niszczy. Kiedy więc oddaję się grzechowi, kim są ci, którzy są najbliżej mnie? Moje dzieci. I tak szkodzę swoimi grzechami najpierw moim dzieciom i rodzinie.
A teraz posłuchajcie mnie dobrze i nie zatykajcie swoich uszu. Gdy człowiek popełnia ciężki grzech, diabeł ma go w swym ręku i zmusza go niczym windykator do podpisania mu weksla, który natychmiast czyni go jego własnością. Najsmutniejsze jest to, co jest pierwszym poleceniem szatana skierowanym do nas: „Idź zatem teraz i przyprowadź mi wszystkich, którzy cię otaczają, i z którymi utrzymujesz relacje!”
www.gloriapolo.net
neptis
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

neptis napisał:
To jest największa podłość i kłamstwo diabła, że wmawia ludziom, że w ogóle nie istnieje. To jego strategia; później ten kłamca może robić z nami wszystko, co chce. I oto z przerażeniem zrozumiałam: Oh, istnieją! I zaczęły mnie okrążać, chciały mnie dostać. Możecie sobie wyobrazić mój strach, moje przerażenie? To był istny terror!

Grzechy, które popełniamy, nie pociągają konsekwencji tylko dla nas, lecz również dla naszego otoczenia. Są one niczym zgniłe owoce, które zarażają każdy znajdujący się w pobliżu zdrowy owoc i doprowadzają go do gnicia. Stanowi to wielkie cierpienie w tym drugim świecie, gdy widzisz, jak bardzo grzech nie szkodzi jedynie tobie, ale rozprzestrzenia się wokół ciebie i wszystko niszczy. Kiedy więc oddaję się grzechowi, kim są ci, którzy są najbliżej mnie? Moje dzieci. I tak szkodzę swoimi grzechami najpierw moim dzieciom i rodzinie.
A teraz posłuchajcie mnie dobrze i nie zatykajcie swoich uszu. Gdy człowiek popełnia ciężki grzech, diabeł ma go w swym ręku i zmusza go niczym windykator do podpisania mu weksla, który natychmiast czyni go jego własnością. Najsmutniejsze jest to, co jest pierwszym poleceniem szatana skierowanym do nas: „Idź zatem teraz i przyprowadź mi wszystkich, którzy cię otaczają, i z którymi utrzymujesz relacje!”
www.gloriapolo.net

O rany, nie mogę tego czytać... Pracowałam przez jakiś czas w jednej firmie z fanatykiem religijnym, który próbował mnie w podobny sposób nawracać. Byle dalej od takich ludzi.
stargazer
Admin
graphgraph

O rany, nie mogę tego czytać... Pracowałam przez jakiś czas w jednej firmie z fanatykiem religijnym, który próbował mnie w podobny sposób nawracać. Byle dalej od takich ludzi.

To twój jedyny argument?
Tak samo mogę powiedzieć o Tobie, że jesteś fanatykiem astrologicznym.
Ja Ciebie nie nawracam, tylko umieściłam tu cytat tzn. czyjąś wypowiedź.

Dlaczego tak reagujesz, skoro jesteś pewna swoich przekonań?

Myślę, że warto poznać różne punkty widzenia.
neptis
graphgraph

Witam,

Mialam rzucic komentarz juz po I poscie Neptis, ale sie powstrzymalam. Widze jednak, ze albo to prowokacja, albo ktos sie za Neptis podszywa, albo cos sie w zyciu Neptis wydarzylo, a moze to wplyw przepowiedni rzekomego konca swiata...? Neptis, nie widze sensu umieszczania tego rodzaju cytatow na forum astro, bo tu raczej nikogo "nie nawrocisz". Osobiscie nie czuje rozdarcia wewnetrznego miedzy wiara a astrologia ani tym bardziej nie czuje sie "nieczysta" ani grzeszna z tego powodu. Postarajmy sie zachowac we wszystkim umiar i rownowage.

Pozdrawiam
Pani Świstak
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/04/06 23:01 Przez Pani Świstak.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"

neptis napisał:

To twój jedyny argument?
Tak samo mogę powiedzieć o Tobie, że jesteś fanatykiem astrologicznym.

Dlaczego tak reagujesz, skoro jesteś pewna swoich przekonań?

Myślę, że warto poznać różne punkty widzenia.

Nie byłam przekonana, że mnie nawracasz i nie zakładałam, że to Twoje słowa - tylko aż mnie cofnęło, gdy przeczytałam ten bełkot. Odniosłam się tylko do słów tej osoby, bo mam uraz na punkcie takich ludzi - pracowałam z nimi przez parę lat.
stargazer
Admin
graphgraph

neptis napisała:
Neptis, szybko przekonasz się, że astrolodzy bardzo dziwnie reagują na religię i vice versa. Może to jest powód:

Gdy rozwinęło się chrześcijaństwo, doszły także problemy natury moralnej. Wielu astrologów przekonwertowało się wówczas na chrześcijaństwo. Do najsłynniejszych nawróceń należy historia św. Augustyna. Starszy od niego rzymski uczony Firmikus Maternus najpierw napisał ogromny traktat astrologiczny, Matheseos (ok. 335 r. n.e.), który jest zresztą najobszerniejszych astrologicznym dziełem antyku, jakie zachowało się do naszych czasów, a następnie dał się poznać jako autor chyba najbardziej bulwersującego traktatu o walce chrześcijan z poganami. W każdym razie prof. Starowieyski stwierdził, że teraz astrologia ma się dobrze, wręcz kwitnie, a poza tym „astrologia rozwija się wtedy, kiedy religia traci swoje wpływy”. Choć trudno polemizować z tą tezą, to jednak takie postawienie sprawy sytuuje astrologię jako konkurentkę religii.

Piotr Piotrowski; Żródło: piotrpiotrowski.blog.onet.pl/O-astrologi...I-PR,2,ID420558377,n

Pozdrawiam
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2011/04/06 23:14 Przez panTo.

Do góryStrona: 12345678...13