Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1234
TEMAT: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku?
Re: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku? 9 lat(a), 4 mies. temu  
neptis napisał:
[quote]
Natomiast Beata Kibil twierdzi tak : Aby zobaczyć czy osoba pytająca zmieni swoją pracę, musimy sprawdzić czy władcy pierwszego albo dziesiątego domu zmienią wkrótce znaki. www.beatakibil.pl/charts/1/

przykład od Beaty Kibil bardzo dobry cenny
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Czy partner znajdzie lepiej płatną pracę w tym roku? 9 lat(a), 4 mies. temu  
Witajcie

Jeżeli mamy sytuację, że musimy rozróżnić między pracą terazniejszą i pracą przyszłą, to praca terazniejsza będzie reprezentowana przez władcę 10 domu a praca przyszła przez władcę następnego znaku po szczycie 10 domu (czyli może to być władca 11 domu albo jeżeli w domu 10 są dwa znaki, to bierzemy pod uwagę ten następny znak). Najczęściej jednak takie rozróżnienie nie jest konieczne, tylko np. w sytuacjach kiedy musimy porównać dwie prace: Czy mam zostać w obecnej pracy czy iść pracować dla X/ czy zaakceptować tę drugą pracę? Który władca jest silniejszy, sprawdzamy godności aby zadecydować, która praca jest lepsza.

Kolejną rzeczą jest to, że gdy osoba pyta o partnera, np.czy mój partner dostanie te pracę? John Frawley mówi, że powinniśmy wziać pod uwagę 10 dom podstawowy, a nie 10 od 7 domu. 10 od 7 bierzemy tylko pod uwagę kiedy analizujemy karierę, obecną pracę danej osoby. Przyszła praca partnera to władca radykalnego 10 domu.
Ja przy pytaniach czy mój partner/ czy moje dziecko znajdzie/dostanie pracę? sprawdzam zarówno władcę 10 radykalnego i władcę 10 od 7 domu (10 od 5 gdy pytanie dotyczy dziecka) gdyż z moich przykładów wynika, że czasami działa władca 10 radykalnego domu, a czasami władca 10 od 7 (5)domu.

Ale tak jak widzieliście w pytaniu"czy zmienię moją pracę?" musimy również sprawdzić czy władcy pierwszego albo dziesiątego domu zmienią wkrótce znaki.

Jak widzimy mamy tutaj bardzo dużo najróżniejszych opcji, wszystko zależy od tego o co tak naprawdę osoba pyta.

Mam nadzieję, że te informacje przydadzą Wam się.

Pozdrawiam,
Beata Kibil
Beata Kibil
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

horarny: Czy Ceres jest władcą znaku Panny? 9 lat(a), 4 mies. temu  
Ostatnio z kumpelą zastanawiałyśmy się nad tematem "Ceres" ... nawet nie nad tym czy działa czy nie ... tylko skąd ignorancja co niektórych odnośnie "starej wiedzy"? *... wertowałyśmy neta chcąc się dowiedzieć jakie są ogólne poglądy w tym temacie

znalazłyśmy coś takiego:

www.goldenline.pl/forum/1429346/czy-cere...ranzyty-do-ceres/s/1

horoskop horarny z pytaniem: "czy Ceres jest władcą znaku Panny?"wg mnie interpretacja tego horoskopu to nieporozumienie (tu się ustosunkowałam do tej interpretacji "acha" www.horoskopia.info/grupy_pokaz_temat,strona_1,1756.html#50291) ... ale zostawiając temat ignorancji na boku .... zastanawiam się jak należałoby to odczytać ... co wskazywałoby na odpowiedz "tak"? ... co by było sygnifikatorem Ceres w wersji klasycznej horoskopu horarnego

wersja z GoldenLine poniżej

pozdr Lucyna

*wyjaśnienie:
słowa: "skąd ignorancja co niektórych odnośnie "starej wiedzy""
dotyczą sytuacji, o której opowiedziała mi moja przyjaciółka. Otóż spotkała się, że stwierdzeniem, że "Ceres jest JEDYNYM PRAWDZIWYM władcą znaku Panny". Te zdanie uważam za ignorancję, a nie to że ktoś poszukuje w astrologii nowych władców, czy też stosuje nowe metody pracy z horoskopem.
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/14 09:36 Przez lucy.

Re: horarny: Czy Ceres jest władcą znaku Panny? 9 lat(a), 4 mies. temu  
lucy napisał:

lucy napisał:

Witam,

Pisze Pani: "Ostatnio z kumpelą zastanawiałyśmy się nad tematem "Ceres" ... nawet nie nad tym czy działa czy nie ... tylko skąd ignorancja co niektórych odnośnie "starej wiedzy"? *... wertowałyśmy neta chcąc się dowiedzieć jakie są ogólne poglądy w tym temacie".

Ja odpowiadam: moim zdaniem nie ma nic zlego w tym, ze astrolodzy, pasjonaci astrologii, chca badac planetoide Ceres.
Jesli komus bardziej pasuje Ceres w horoskopie, jako wladca Panny, a nie Merkury "i ma na to dowody", "bo stara sie regularnie obserowwac jej tranzyty", to ma do tego prawo. Ma prawo uzywac jej w swoim warsztacie. Wiele astrologow, pasjonatow astrologii tworzy swoj wlasny, indywidualny warsztat pracy. Wiec nikt nikogo nie powinien ograniczac, ani naciskac.
Ignorancja dla mnie moze byc miedzy innymi to: ze gdy coś oceniam, mowiąc o czyms - ze to bzdura, badz to coś dzialania, albo nie dziala - uprzednio nie zbadajac tego faktU, nie zbierajac zadnych dowodow.

Pisze Pani:znalazłyśmy coś takiego:

www.goldenline.pl/forum/1429346/czy-cere...ranzyty-do-ceres/s/1

Pisze Pani dalej: "horoskop horarny z pytaniem: "czy Ceres jest władcą znaku Panny?"wg mnie interpretacja tego horoskopu to nieporozumienie (tu się ustosunkowałam do tej interpretacji "acha""

Ja odpowiadam: Nieporozumienie tylko wobec zasad w takich horoskopach, jakie pani stosuje.
Ale prosze zauwazyc, juz to wyjasnilam na stronie horoskopia.info, "ze ja stosuje zupelnie inne zasady w takich horoskopach pytaniowych", i kilka innych osob (w tym astrolodzy). I wedlug moich zasad, pasuje mi ta interpretacja.
Pani mogla do mnie napisac na e-mail i zadac proste pytanie, jakie ja stosuje zasady i uszanowac to, ze sa one inne od tych powszechnie stosowanych w takich horoskopach.
O czym wczesniej mowilam? w astrologii kazdy prowadzi swoj indywidualny warsztat. Czy zatem moje zasady jakie stosuje w takich horoskopach sa gorsze, od zasad jakie Pani stosuje?
Czy zatem jeden astrolog jest gorszy od drugiego, dlatego ze stosuje inną nieco astrologie - niz inni ? Uwazam, ze nie.
Ten astrolog, ktory bedzie olewal praktyke astrologiczna, wciaz krytykujac swoich kolegow po fachu, nawpewo nie bedzie lepszy.
Na pewnym forum jest troche opisow o tranzytach Ceres, wiec jesli ktos bedzie chcial to sobie poczyta. To czytelnik decyduje, jaka chce przyjac astrologie, nie my astrolodzy, ktorzy wciaz sie nawzajem niszcza.
Moim osobistym zdaniem, astrologia jest Uraniczna, nie Saturniczna (inni moga twierdzic inaczej i maja do tego prawo), gdzie kazdy indywidualny astrolog, tworzy swoj wlasny warsztat. On codziennie bada horoskop, obserwuje i robi notatki.
Ja czuje ze to Uran, bo wiem ze moge isc swoja wlasna sciezka w astrologii, daleko od Saturnicznych zasad i ograniczen - tzw: ze jesli cos jest "spolecznie przyjete (Saturn dom 10)", to musi tak napewno zawsze byc, nawet uprzednio tego nie badajac - ja uwazam, ze wcale nie.
Przesunelam sie o krok w inna strone, czyli do (Wodnik, dom 11), nie naciskam i nie twierdze, ze cos nie dziala, jesli tego nie zbadam wczesniej.
Byc moze musimy wyjść poza saturniczne struktury, regulki, spoleczne norny, aby zrobic jakis postep w astrologii.
Nie "metoda" prognozy jaka stosujemy, jest najwazniejsza, ale jej wynik - prognozy astrologicznej.
Ja juz jestem troche zmeczona tym, ze Saturnicznie ciagle dochodzi do ograniczen, patrzenia jednych na innych z gory, narzucanie swoich wlasnych zasad. Tylko wyrazilam swoje zdanie.

Serdecznie pozdrawiam.
Barbara Stanislawska.
Kobieta34
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/15 13:40 Przez Kobieta34.

Witam ... nie bardzo rozumiem ... dwa dni temu prowadziłam z Panią dialog(?) na horoskopia.pl .... po czym wykasowała Pani swoje wypowiedzi na tamtejszym forum ... czyniąc w ten sposób wielką wyrwę w wątku .... teraz ponownie na tym forum Pani napisała to co pisała Pani na horoskopia.pl ... moje zdanie Pani zna ... Pani natomiast nie zechciała podzielić się "swoimi regułami interpretacyjnymi" ... moją intencją jest wymiana wiedzy a nie kłótnia

uważa Pani, że każdy astrolog może mieć własne zdanie ... mi Pani jednak nie przynaje już tego przywileju posiadania włąsnego zdania ;) ... ja się akurat z tym nie zgadzam ... bo uważam że powinien być jakiś wspólny trzon ... coś co sprawia, że mówimy tym samym językiem ... no ale to temat na inny wątek ... choćby tu był ten temat poruszany v3.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stae/...t=7&start=7#7276

ten wątek dotyczący horarnej ... chciałabym podejśc do tematu w klasyczny sposób ... odnaleźć odpowiedz wg klasycznych reguł astrologii horarnej ... dodam, że nie przesądzam odpowiedzi

pozdrawiam Lucyna

ps. ciekawe, że mam teraz ścisłą kwadraturę tranzytujacego Urana do Merkurego w Koziorożcu w X domu .... i czuję wyraźne przytłoczenie "Uranem" ... hm ... a zdaje się że powinien wyzwalać ;)
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/15 15:03 Przez lucy.

Pisze Pani: lucy napisał:
[quote]Witam ... nie bardzo rozumiem ... dwa dni temu prowadziłam z Panią dialog(?) na horoskopia.pl .... po czym wykasowała Pani swoje wypowiedzi na tamtejszym forum ...

Ja odpowiadam: TO TAK NIE BYLO, "moje wypowiedzi zostaly skasowane przez wlascisiela forum", bo zamiescilam takze informacje o tym, pod kilkoma tekstami "mojego autorstwa", ktore ktos wkleil z mojej osobistej strony, "bez mojej zgody", ^^^^ze nie zgadzam sie na publikowanie moich pelnych artykulow o astrologii^^^^, na forum horoskopia.info. Pisalam to chyba o 4 rano, tamtego dnia.
Ja nigdy nie wyrazilam zgody, aby moje teksty z mojej strony badz forum, byly tam zamieszczane.
Teraz mam tam konto zablokowane , i nie moge interweniowac w sprawie mojej wlasnosci -chodzi o te teksty, ktore sa tam bez mojej zgody.
Zalatwiam sprawe u doradcy prawnego.

Pozdrawiam serdecznie.
Barbara Stanislawska.
Kobieta34
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/03/15 15:49 Przez Kobieta34.

Kobieta34 napisał:
[quote]Pisze Pani: lucy napisał:
Witam ... nie bardzo rozumiem ... dwa dni temu prowadziłam z Panią dialog(?) na horoskopia.pl .... po czym wykasowała Pani swoje wypowiedzi na tamtejszym forum ...

Ja odpowiadam: TO TAK NIE BYLO, "moje wypowiedzi zostaly skasowane przez wlascisiela forum", bo zamiescilam takze informacje o tym, pod kilkoma tekstami "mojego autorstwa", ktore ktos wkleil z mojej osobistej strony, "bez mojej zgody", ^^^^ze nie zgadzam sie na publikowanie moich pelnych artykulow o astrologii^^^^, na forum horoskopia.info. Pisalam to chyba o 4 rano, tamtego dnia.
Ja nigdy nie wyrazilam zgody, aby moje teksty z mojej strony badz forum, byly tam zamieszczane.
Teraz mam tam konto zablokowane , i nie moge interweniowac w sprawie mojej wlasnosci -chodzi o te teksty, ktore sa tam bez mojej zgody.
Zalatwiam sprawe u doradcy prawnego.

Pozdrawiam serdecznie.
Barbara Stanislawska.

przykro mi
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 1234