Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1234
TEMAT: Platoniczna milość
Re: Platoniczna milość 7 lat(a), 4 mies. temu  
Lisiecka napisał:
W horoskopie horarnym nie można brać pod uwagę aspektów, które kiedyś nastąpią (poza pewnymi wyjątkami).
Na moment zadania pytania Księżyc nie wchodzi w koniunkcję z Saturnem, bo jest odrobinę za daleko. Odpowiedz więc brzmi nie.

W horalnej bierze sie tylko aspekty które nastąpią!!!!(pytania o przyszłosc)
Co to znaczy,że jest odrobine za daleko wg Ciebie?????????
W horalnej nie ma orb, muszą sie zgadzac znaki np w tym przypadu księzyc i saturn są w skorpionie,pierwszym aspektem jaki zrobi księzyc jest własnie koniunkcja z saturnem.
jagna108
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 22:58 Przez jagna108.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Bierze się też i separacyjne pod uwagę, bo one również bywają nośnikiem waznych informacji w zależności od pytania. Aplikacyjne mówią natomiast o tym, co się wydarzy.
Do tej pory byłam przekonana, że bierze się pod uwagę orby, a nie tylko znaki. Księzyc na moment zadania pytania znajdował się w odleglości większej niż 10 stopni od Saturna, nie był więc z nim w koniunkcji..Równie dobrze za koniunkcję można byłoby uznać takie położenie planet - Planeta X w 1 stopniu danego znaku i planeta Y w 26 stopniu tego samego znaku.Czy one są w koniunkcji? Oczywiście, że nie. Ja do tej pory stosowałam orby, wydawało mi się to niezbędne i logiczne. W podręcznikach nie znalazłam żadnej informacji na temat niestosowania orb. Ale oczywiście mogę się mylić?
Lisiecka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 16:23 Przez Lisiecka.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Jesli ta koniuncja nastąpi przed zmaną znaku i nie będzie prohibicji czy zakazu to tak.
w praktyce małe są szanse na taką koniunkcje bo zazwyczaj planeta ta z 26st przechodzi do innego znaku lub ta planeta z 1 st nim dotrze do tej z 26st utworzy jakis inny aspekt(sekstyl lub trygon) z inną planetą np w 10 st
jagna108
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 16:28 Przez jagna108.

[b]Lisiecka napisał:[/.. Ja do tej pory stosowałam orby, wydawało mi się to niezbędne i logiczne. W podręcznikach nie znalazłam żadnej informacji na temat niestosowania orb. Ale oczywiście mogę się mylić?[/quote]

Orby stosuje sie w np. astrologii natalnej, ntomiast w astrologi horalnej nie mają zastosowania.Pisze o tym np Frawley -Podręcznik astrologi horalnej(str. 107 ,,orby").
Astrologia horalna rządzi sie innymi prawami niz natalna!!!!!

W pytaniach o przyszłosc najwazniejsze jest czy aspekt faktycznie nastąpi np.czy nie bedzie retrogradacji, zakazu czy flustracji.
jagna108
graphgraph

Re: Platoniczna miłość 7 lat(a), 4 mies. temu  
Witaj Zosiu00

Czy mogłabyś opisać tego mężczyznę? Jaka jest formalna relacja między Wami? Kiedy się poznaliście?

Pozdrawiam
B.

Do Jagny108:
Napisałaś, że orby w a. horarnej nie mają zastosowania. Jeśli orba to "odległość", to używamy ją do określenia czasu.
Bona
graphgraph

Dziękuje pani Jagnie i p. Lisieckiej za pomoc. Bardzo mi to pomogło z psychicznego punktu widzenia. nawet,, jeśli panie się troszeczkę różnicie, to odpowiedź brzmi NIE. Dzis byłam na bardzo długim spacerze- wielokilometrowym i uspokoiło to moją duszę, stąd obu Paniom serdecznie dziękuje, nawet nie wiecie, jak mi pomogłyście. Pozdrawiam. Zosia
zosia00
graphgraph

Re: Platoniczna miłość 7 lat(a), 4 mies. temu  
zosia00
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/04 20:04 Przez zosia00.

Do góryStrona: 1234