Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1234
TEMAT: Platoniczna milość
Re: Platoniczna miłość 7 lat(a), 4 mies. temu  
B.

Do Jagny108:
Napisałaś, że orby w a. horarnej nie mają zastosowania. Jeśli orba to "odległość", to używamy ją do określenia czasu.[/quote]

Odległosci miedzy planetami stosuje sie do okreslania czasu, natomiast nie są one orbami np.
Księzyc lezy w 2 st raka i zmierza do koniunkcji z Jowiszem,który jest w 16st.
Między nimi jest róznica 14 stopni,żadna z planet nie posiada takiej orby, tzn księzyc ma orbe do 12 st,a jowisz 9st(niektórzy okreslają nawet do 12).
Wydarzenie nastąpi za 14 jednostek czasu np. godzin, dni, tygodni........
jagna108
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 20:14 Przez jagna108.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Platoniczna milość 7 lat(a), 4 mies. temu  
Słuchajcie Dziewczyny mam do was pytanie, bo juz wszystko mi się pokręciło. Jak jest w koncu z tymi aspektami. Interesuja nas aplikacyjne bez uzwględniania orb?
Zajrzałam teraz do Frowley`a - str. 107. Przyznam, ten fragment wczesniej przeczytałam pobierznie.
Cyt. '' dwie planety w tym samym znaku oddziałowują na siebie nawzajem, nie wazne jak daleko sa od siebie''. Mamy przez to rozumieć - szybka planeta X w 1 st. Barana tworzy koniunkcję z wolna planeta Y w 28 stopniu tego znaku????

Co z innymi aspektami ..typu trygon, sekstyl, opozycja? Też nie ma orb i stopien sie nie liczy? Jeżeli np. Księżyc znajduje sie w 2 stopniu Ryb a Wenus w 16 stopniu Raka to mam to uznac za trygon aplikacyjny?
Lisiecka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 21:49 Przez Lisiecka.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Platoniczna milość 7 lat(a), 4 mies. temu  
Najwłasciwiej byłoby powiedziec, że księzyc utworzy trygon z wenus.

Frawley w tym podrozdziale(z strony 107 i 108) przedstawia czym są orby i jakie mają znaczenie ,a podrozdział konczy zdaniem:

"Teraz, kiedy już wiesz czym jest orba, możesz o niej zapomniec"
jagna108
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/03 22:18 Przez jagna108.

Re: Platoniczna milość 7 lat(a), 3 mies. temu  
No ale gdyby zapomniec o orbach to w takim razie jak w swietle tego stwierdzenia trakowac przykładowy aspekt:

Merkury w 21 st. Wodnika w trygonie do Jowisza w 16 st. Blizniąt - jako trygon aplikacyjny (aplikacyjny poprzez znak a nie stopień) ?
Lisiecka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/04 17:29 Przez Lisiecka.

W przeszłosci merkury zrobił trygon do jowisza i juz, chyba, że merkury regraduje to należy stwierdzic zrobi trygon do jowisza.
Planety oczywiscie tworzą aspekt przez znak i stopien i musi byc on dokładny co do minuty.

w astrologii horalnej gdy mówi sie np trygon aplikacyjny ma sie na mysli aspekt który nastąpi miedzy planetami i nie zmienią one znaku.
jagna108
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/02/04 18:02 Przez jagna108.

No tak ale w takiej sytuacji, jeżeli Merkury i Jowisz symbolizuja wydarzenie, które ma nastapic to mam to rozumieć, że to sie NIE stanie, tak?
Lisiecka
graphgraph

Tak
jagna108
graphgraph

Do góryStrona: 1234