Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: finanse od Unii
#12880
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Witajcie , nie wiem tak dokladnie o jakie dodatkowe pieniadze chodzi.
Wiem ze tutaj na zachodzie wolno ubiegac sie o dodatek na studia tylko raz i na jeden kierunek. Po otrzymaniu dyplomu , pieniadze splaca sie z powrotem , w ratach , albo jak sie to z urzedem zalatwi , chodzi o wielkosc rat i odstepy platnosci.
Na ewentualne inne jeszcze studia lub polepszenie kwalifikacji trzeba miec wlasne pieniadze.
Sa wyjatki , gdzie wyjatkowo utalentowani studenci , moga ubiegac sie o platnosci
z roznych fundacji , gdze nie potrzeba splacac pieniedzy z powrotem.
Wiem ze unia jest bardzo wielkim sknera , i pieniadze maja dla siebie a nie na ksztalcenie mlodych ludzi.
Jak bedzie cwana i wezmiesz na siebie te wszystkie tarapaty zwiazane z zalatwianiem tego wszystkiego to moze ci sie uda,czego ci z calego serca zycze.
Zachod moja kochana , to jest wielka geba i nic co jest tym pokryte.To tylko ladne obrazki , a jak naprawde sie zyje , to juz jest inna para kaloszy.Przepraszam , ale szlag mnie trafia jak widze co te narody musza zniesc , zeby sobie bogaci robili swoje
"banga,banga "
Pozdrawiam cale forum , Marianna
Antares
Nie mam butow, pani nie kupila, mowi ze kryzys
Posty: 345
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12881
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Antares to moje trzecie studia, tym razem związane z uzyskaniem uprawnień kadry zarządzającej (uprawnienia te określa rozporządzenie ministerialne i tego nie przeskoczę). Wiem, że tych dotacji nie trzeba oddawać, ani też nie jestem związana "lojalnością" dłużej niż przez okres studiów (czyli dwa semestry). Generalnie uczę się całe życie i lubię to robić. Jeżeli mogę skorzystać, żeby ktoś wyłożył na to kasę to nie widzę powody by tak nie zrobić. Obym tylko jeszcze ją dostała ;) inaczej będę musiała wyłożyć za jeden semestr swoją kasę, a za drugi zapłaci za mnie zakład pracy.

pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12882
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Walcz o swoje , bo to dla ciebie Lucynko. Zycze ci z calego serca powodzenia.
Mysle, ze juz sie troche wycwiczylas i nabralas grubej skorki w walce o swoje.
Rob to , bo to tez twoj maly wklad do zmiany swiata , kropelka , po kropelce.
Trzymam za ciebie kciuki. Jestem pewna ze ci sie wszystko po twojej mysli powiedzie.
Bardzo cie podziwiam i mocno , mocno cie pozdrawiam . Marianna
PS , pewnie nalezysz do " Indygo" dzieci , 80-te lata, -odnowienie swiaty i inne wartosci.
Antares
Nie mam butow, pani nie kupila, mowi ze kryzys
Posty: 345
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12889
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Antares napisał:

PS , pewnie nalezysz do " Indygo" dzieci , 80-te lata, -odnowienie swiaty i inne wartosci.


idea DZIECI INDYGO jest mi obca, jestem zwykłą kobietą, która ma mały defekt w postaci potrzeby ciągłego uczenia się

pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12890
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Antares napisał:

PS , pewnie nalezysz do " Indygo" dzieci , 80-te lata, -odnowienie swiaty i inne wartosci.


idea DZIECI INDYGO jest mi obca, jestem zwykłą kobietą, która ma mały defekt w postaci potrzeby ciągłego uczenia się ...

pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12891
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
Moim zdaniem nie zachodzi tu klasyczne przenoszenie światła, ponieważ w tym horoskopie Księżyc w istocie przenosi światło od Saturna do Słońca, a nie od Słońca do Merkurego. Poza tym Księżyc zbliżający się do pełni (a nawet do zaćmienia) jest maleficzny, zwłaszcza jeśli odległość jest mniejsza niż 12°, co właśnie ma miejsce w tym przypadku.

Odpowiedź jest zatem niestety negatywna.

Problemy z pozytywną odpowiedzią widać już zresztą we wstępnych rozważaniach. Władcą godziny planetarnej jest Saturn, natomiast znakiem wschodzącym jest Lew, w którym Saturn znajduje się w detrymencie. (por. William Lilly, Christian Astrology, book 2, s. 121-122).

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
Posty: 67
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12893
Re: finanse od Unii 12 lat(a), 9 mies. temu  
PiotrPiotrowski napisał:
Odpowiedź jest zatem niestety negatywna.

Proszę się nie pogniewać. Mam szczerą nadzieję że Pan się myli ;). Bardzo mi potrzebna ta kasa, inaczej będę musiała się zadłużyć a to już mi się bardzo nie podoba ... choć pewnie tu działa efekt spalenia sygnifikatora kwerenta ;(


Troche wczoraj wertowałam Frawleya szukając fragmentów, które wyświetlały mi się jak neony w głowie. To co znalazłam zamieszczam poniżej:

PiotrPiotrowski napisał:Moim zdaniem nie zachodzi tu klasyczne przenoszenie światła, ponieważ w tym horoskopie Księżyc w istocie przenosi światło od Saturna do Słońca, a nie od Słońca do Merkurego. Poza tym Księżyc zbliżający się do pełni (a nawet do zaćmienia) jest maleficzny, zwłaszcza jeśli odległość jest mniejsza niż 12°, co właśnie ma miejsce w tym przypadku.

no klasyczna wersja to napewno nie, ale Frawley pisze tak:
Szybsza planeta mogła nawet jeszcze nie utworzyć pierwszego z tych aspektów. więc zbliżaa się aspektem do pierwszego z sygnifikatorów, a następnie idzie do drugiego (...) Możemy miec do czynienia z sytuacją, w której planeta A zmierza do aspektu z planetą B, dalej idzie planeta B idzie do aspektu z planetą C. Daje to reakcję łańcuchową, łączącą planetę A z planetą C.

W tym konkretnym przypadku to wygląda tak, że dostałam informację od koleżanki (Saturn) i dopiero wtedy mogłam zrobić jakikolwiek ruch. No i ważne że nadal czeka mnie wiele "działań" z tym że nie mam pojęcia jeszcze jakich dokumentów będą ode mnie chcieli. Być może stąd to zaćmienie - moje działania po omacku.

plus argumenty, które podałam wczesniej

lucy napisał:


- "Planeta w koniunkcji z Węzłem Północnym jest pomocna, wzmocniona i rozwojowa" Podręcznik astrologii horarnej str. 75



Jeśli koniunkcja ze Słońcem może dać odpowiedz "TAK" na pytanie, spalenie może zostać zignorowane: w przeciwnym razie biedne Słońce nie mogłoby utworzyć koniunkcji. (op.cit. str.71)



jednak koniunkcja (Słońce z Ketu) separacyjna, więc czas przeszły ...



Martwi mnie jeszcze coś. Frawley pisze, że jeżeli dochodzi do aspektu poprzez opozycje to kwerent będzie żałował że doszło do tego ... hm ...

Dziękuję wszystkim za argumenty "za i przeciw".

pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/06/17 09:13 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123