Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345
TEMAT: Ascendent w Lwie
Re: Ascendent w Lwie 9 lat(a), 4 mies. temu  
lula322 napisał:

Myślę , że ocena wyglądu na podstawie ascendentu to trochę jednak ściema!

Proszę mnie wyprowadzić z błedu jeśli się mylę - będę wdzięczna za każdy rozsądny argument

Z moich obserwacji wynika, że nie jest to ściema, natomiast do analizy wyglądu należy wziąć więcej czynników niż sam ascendent, np. ważne jest położenie w znakach:
- władcy ascendentu (horoskopowego, jak i naturalnego, czyli marsa);
- świateł;
.. oraz ich aspekty (ze wskazaniem na koniunkcję lub bardzo dokładne aspekty). Ważne są również planety przy ascendencie, a nawet przy innych osiach, z czego "raczej" większe działanie ma planeta na DSC niż MC/IC (to taka nie do końca dopracowana teoria). Np. słońce na DSC może dać wygląd lwa, ale ogólnie to trzeba zrobić syntezę tych elementów. Trzeba też pamiętać, że astrologia cały czas się rozwija i nie ma 100% "przepisów".

pozdrawiam
uranity
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Tak, planety przy Asc, a szczególnie położenie władcy może bardzo zmieniać cechy wynikające z samego znaku Ascendentu. Zaobserwowałam, że często wygląd osób jest jakby mieszanką cech dwóch znaków - Ascendentu i jego władcy, np. zupełnie inaczej wygląda ascendentalny Lew ze Słońcem w Raku, a inaczej w Bliźniętach.

Natomiast pierwszy raz widzę pogląd o tym, że Mars miałby być naturalnym władcą ascendentu i wpływać na wygląd w każdym przypadku, nie tylko ascendentalnych Baranów i Skorpionów. Przyznam, że nie do końca mnie to przekonuje, bo kojarzy mi się ze zrównywaniem znaków z domami - a przecież pierwszy dom nie jest jednoznaczny ze znakiem Barana. W takich przypadkach bardziej przydatne wydają mi się sygnifikatory szczegółowe niż ogólne.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/07/19 10:30 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

stargazer napisał:
Tak, planety przy Asc, a szczególnie położenie władcy może bardzo zmieniać cechy wynikające z samego znaku Ascendentu. Zaobserwowałam, że często wygląd osób jest jakby mieszanką cech dwóch znaków - Ascendentu i jego władcy, np. zupełnie inaczej wygląda ascendentalny Lew ze Słońcem w Raku, a inaczej w Bliźniętach.

Tak i ja jestem tego dobrym przykładem, wladce asc - slonce - mam w skorpionie i osoby zazwyczaj przypisuja mi asc w skorpionie.

Natomiast pierwszy raz widzę pogląd o tym, że Mars miałby być naturalnym władcą ascendentu i wpływać na wygląd w każdym przypadku, nie tylko ascendentalnych Baranów i Skorpionów. Przyznam, że nie do końca mnie to przekonuje, bo kojarzy mi się ze zrównywaniem znaków z domami - a przecież pierwszy dom nie jest jednoznaczny ze znakiem Barana. W takich przypadkach bardziej przydatne wydają mi się sygnifikatory szczegółowe niż ogólne.

Ja obserwuje i uwazam, ze ma wpływ, chociaż przyznaję, że znak i znak władcy asc ma tutaj większe znaczenie. Ja jestem zaskoczony, że nie przypisujesz marsa jako wladcy naturalnego (ogolnego) domu 1-wszego. Porownaj znaczenia marsa i domu 1-go, np. sposób prezentowania się na zewnątrz (pierwszy kontakt - impuls), sposób działania i bycia ogólnie - to jest wlasnie mars i ascendent. Nie wiem jak można prościej.. To jak z innymi planetami, przecież jak patrzysz na partnerstwo to patrzysz nie tylko na władce szczegolowego, ale i ogolnego, czyli wenus, prawda? Albo patrzysz na saturna, aby znalezc (oczywiscie jeden z czynników) "powołanie", prawda?

Oczywiscie ja tego nie wymyslilem, a jedynie obserwuje jak to działa.
uranity
graphgraph
Astrologia dla każdego

Może to kwestia moich osobistych odczuć, ale sygnifikatory ogólne w takich przypadkach, może poza Wenus, jakoś mi nie działają. Nie traktuję Saturna jako sygnifikatora życiowego powołania w takim sensie jak MC - Saturn to dla mnie bardziej ograniczenia, które trzeba przezwyciężyć. Natomiast Ascendent bardziej już kojarzy mi się ze Słońcem niż z Marsem.
stargazer
Admin
graphgraph

stargazer napisał:
Może to kwestia moich osobistych odczuć, ale sygnifikatory ogólne w takich przypadkach, może poza Wenus, jakoś mi nie działają. Nie traktuję Saturna jako sygnifikatora życiowego powołania w takim sensie jak MC - Saturn to dla mnie bardziej ograniczenia, które trzeba przezwyciężyć. Natomiast Ascendent bardziej już kojarzy mi się ze Słońcem niż z Marsem.

Tak, saturn to ograniczenia, ktore trzeba przezwyciezyc, a czy praca zawodowa nie jest wlasnie taka? Po za tym w tym domu, gdzie mamy saturna, chcemy byc najlepsi i czesto jestesmy, jest wielu artystów z saturnem w domu 5.

Natomiast a propos słońca to wiele razy zastanawialem sie nad tym czy nie patrzyc na dom 5 pod katem oceny tego wszystkiego zwiazanego z ascendentem, bo jest to w sumie dom autoprezentacji..
uranity
graphgraph
Astrologia dla każdego

Tak sobie czytam Waszą dyskusję a w głowie brzęczy mi myśl:) Skoro tyle czynników może decydować o wygladzie ( z czym byłabym się skłonna zgodzić ) to ocenianie wyglądu na podstawie li i jedynie ascendentu jest jednak ściemą i anachronizmem. Mylę się?

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)
lula322
:)
graphgraph

Nie zgodzę się z tym. Znowu mogę użyć jedynie własnego odczucia jako argumentu, ale naprawdę nieraz dostrzegam wyraźne podobieństwo między osobami o takim samym ascendencie. Nawet jeśli te osoby mają inną sylwetkę, kolor włosów czy oczu, to jednak jest coś, co mają ze sobą wspólnego, a co czasem jest trudno uchwytne - w sposobie bycia, mówienia, mimice twarzy... Np. spotkałam cztery ascendentalne Wagi, nie znające siebie nawzajem, które miały niemal identyczny głos i lekko sepleniły ;)
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/07/19 14:29 Przez stargazer.

Do góryStrona: 12345