Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Słońce w ślubnych tranzytach
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123456
TEMAT: Słońce w ślubnych tranzytach
#9970
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Za ta data przemawia koniunkcja Wenus-Ksiezyc w Rybach, 7 dom, asc we Lwie, Slonce z Jowiszem w koniunkcji w Baranie. Urodzeniowo mam slaba Wenus wlasnie w Baranie, ktora dodatkowo rzadzi VII domem.



Mam pewne skojarzenie w związku z twoją Wenus, która jest na wygnaniu, a rządzi twoim partnerstwem.
W „Astrologia rzeczywista” J.Frawleya jest przykład horoskopu elekcyjnego na dzień koronacji Elżbiety I. W horoskopie Elżbiety I www.astro.com/astro-databank/Elizabeth_I,_Queen_of_England jej osobę przedstawia Saturn jako władca Asc, który jest na wygnaniu w Raku i w 7 domu.
Otóż królewski astrolog John Dee nie wystawia Saturna na piedestał, do któregoś z domów kątowych, aby zwiększyć jego moc ale chowa go w 12 d. ( domu radości Saturna ), jak gdyby chciał ukryć wszystkie przywary Elżbiety. Podstawia kogoś innego za Saturna – w horoskopie elekcyjnym ustawia Wenus w Koziorożcu w 9 domu. Wenus jest w znaku władanym przez Saturna, a Saturn w Byku w znaku władanym przez Wenus. W horoskopie natalnym Elżbiety ta Wenus włada 9 domem i jest mocna w Wadze. Wenus w Koziorożcu z horoskopu elekcyjnego trafia na 1 dom horoskopu natalnego Elżbiety i staje dokładnie w opozycji do natalnego Saturna. Dodatkowo Słońce symbol władzy królewskiej jest na MC w znaku Wodnika władanym przez Saturna i w natalnym Elżbiety także pada na jej 1 dom.

Dlatego nie ustawiałabym Wenus w domu kątowym skoro jest słaba, bo mogą wyjść na jaw jej wady. Jaką planetą można ją zastąpić? Może Saturnem jeśli twój Dsc jest w Wadze, albo Księżycem jeśli Dsc jest w Byku, o ile te planety są dość silne.
Nie znam twojego horoskopu natalnego ale starałabym się jednak uniknąć tej opozycji Saturn Słońce oraz jednocześnie koniunkcji Słońce Uran, zwłaszcza, że Uran w tym układzie będzie władcą 7 domu.

A gdyby Słońce ustawić w znaku Ryb, to będzie wywyższało Wenus, podczas gdy znak Barana jej umniejsza. Księżyc w Raku w trygonie do Słońca wywyższałby Jowisza w koniunkcji z Merkurym. Ustawić Wenus w sekstylu do Merkurego , gdzie Wenus w Wodniku byłaby w recepcji z Saturnem w Wadze. Merkury w znaku Barana zainteresowany Marsem, a Mars jest w Rybach, więc Merkury zainteresowany Wenus poprzez Marsa. Tak może być 15.03.2011, tylko na godzinę nie mam pomysłu, może 18:00..
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9972
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Neptis,
z punktu widzenia astrologii, data 15 marca 2011 na dzien slubu wyglada calkiem niezle, sek w tym, ze jest to poczatek tygodnia, wtorek:( To dosc komplikuje sprawy zawodowe gosci, jak rowniez i nasze. Wolalabym dzien slubu przesunac na koniec tygodnia, czwartek, piatek, sobota, z tym ze wtedy uklady planetarne nie wygladaja juz tak zachecajaco. Jesli ktorys z elementow pasuje, to drugi zgrzyta.

Wg Twoich wskazowek powinnam wyeksponowac Ksiezyc, dsc w Byku, ale Ksiezyc w natywniku mam w Skorpionie, z Neptunem w zerowej koniunkcji. Z kolei Saturna mam w Byku nieaspektowanego.

A co sadzisz o 19 marca godz.13.30? Wtedy wyeksponuje Merkurego na MC, ktorego urodzeniowo mam w Bliznietach. Niestety przy tym rozlozeniu osi, Wenus wedruje znowu do domu VII.
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9978
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
co sadzisz o 19 marca godz.13.30? Wtedy wyeksponuje Merkurego na MC, ktorego urodzeniowo mam w Bliznietach.

Ksiezyc w pustym biegu i opozycja Ksiezyca ze Sloncem raczej nie za dobrze wroza :)A jednak to malzenstwo na dobre i na zle trwa juz ponad 20 lat :)

Opozycja Księżyca wydaje się być przy tym fakcie niegroźna :)

Merkury jest u Ciebie silny, a u niego to władca 7 domu, więc na MC to chyba dobry pomysł.
Poza tym, przy tym położeniu Księżyc w Pannie kocha Merkurego, a Słońce kocha Wenus, władcę twojego 7 domu.
Tylko, że Słońce w stopniu krytycznym ale ciężko znaleźć idealną sytuację..

Ciekawe jak wygląda ten horoskop na tle twojego.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9979
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Właściwie to u Magnolii nie ma opozycji, bo Księżyc jeszcze nie wyszedł z Raka. A planety w pierwszych stopniach są bardzo mocne, więc jej Słońce choć w Wodniku ma przez to większą moc.
Nie wiem jak Magnolia ustaliła godzinę zaślubin, ja podałam przybliżony czas sakramentalnego „tak”, ok. 25-30 min. od początku mszy ( sprawdzałam ostatnio na ślubie znajomych :) )
Światła w najgorszych domach horoskopu to tak nie za ciekawie, zresztą sama mam Słońce w 8 i Księżyc w 6…
U Magnolii jest jeszcze paskudny Mars w detrymencie prawie na MC i do tego atakuje Słońce kwadraturą..
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9981
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Kuku,

Magnolia napisała:
I jesli byly dwa sluby-cywilny i koscielny to ktora date lub godz.nalezy brac pod uwage?

Wg. Jozwiaka: "Jeśli klient brał ślub i cywilny, i kościelny, ważniejszy jest ten, który zawarł najpierw"

Pozdrawiam
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
#9982
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Horoskop slubu na dzien 19 marca ladnie komponuje sie z moim urodzeniowym.

Jowisz robi sekstyl do urodzeniowego Slonca oraz trygon do Marsa. Slonce ustawia sie w trygonie do Ksiezyca natalnego oraz wchodzi na wezel polnocny w IV domu. Merkury dobija do urodzeniowej Wenus w Baranie, a Ksiezyc lokuje sie na moim Jowiszu w Pannie, X dom.

U narzeczonego z kolei urodzeniowy Jowisz w Raku robi sekstyl do Ksiezyca oraz trygon do Slonca, Ksiezyce ustawiaja sie do siebie w trygonie, tranzytowa Wenus w kwadraturze do natalnej, ale Mars juz w trygonie.
Zle nie jest.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9983
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Zrobilam tak jak mowisz Neptis:)Dodalam 25 min.Zrobilam tez drugi radix na czas slubu cywilnego(ten sam dzien tylko kilka godz.wczesniej)Tamten choc aspekty oczywiscie bez zmian o niebo lepiej wyglada -Slonce do X a ksiezyc do IV przechodza-dokladnie na Ic, a Mars do XII-wladca horoskopu Wenus(Asc w Byku dokladnie na Jowiszu)ta wprawdzie w Koziorozcu i kon z Neptunem ale jednak zawsze to Wenus:))No i ksiezyc nie jest w pustym biegu-lapie sie jeszcze na sekstyl z Jowisze(aplikacyjny).Moze faktycznie P.Jozwiak ma racje ze dziala to pierwsze "tak".
Magnolia
Posty: 76
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 03/01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456