Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Immum Coeli
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123456789
TEMAT: Immum Coeli
#8180
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
Księżyc jest tu już po stronie IV domu, więc dot. tylko domu IV ... gdyby był dokładnie na IC lub tuż przed IC to należałoby (wg mnie) Księzyc interpretować również w kontekście III domu ... tu sprawa jest ewidentna i dotyczy IV domu ...

w Tym przypadku Księzyc odbiera harmonijne aspekty więc z dużym prawdopodobieństwem będzie się realizować pozytywnie ...

Księżyc w IV domu wskazuje na bardzo silny związek z korzeniami, rodziną lub przeszłością. Osoby te zapewne niechętnie opuszczaja swój dom, zarówno na codzień jak i w kontekście założenia własnej rodziny. Podejrzewam że ich domy są w pewnym sensie domami "wielopokoleniowymi" i dobrze sie czują "uwikłani" w rodzinne korzenie.
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8182
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
tak się zastanawiam ... tu na tym kosmogramie nie pokazana jest ale jest kwadratura Słońca do Księżyca ... lużna ale jednak z uwagi na Światła jeszcze się liczy ... myślę że to może dawać dyskomfort pomiędzy tym co "w środku" a potrzebą pokazaniu sie innym ..

konflikt I domu z VI domem ...

teraz jest pytanie: czy ta kwadratura jest odczuwalna dla właściciela tego horoskopu?
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8183
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
hmm.. zabawne.. bo znam tą osobę bardzo dobrze i ma ona raczej niezbyt dobre kontakty z rodzicami.. zwlaszcza z matka... nadal mieszka w domu rodzinnym ale raczej nie wiele czasu tam spędza ;)
aneczka23
Posty: 9
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8184
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
fajnie że o tym napisałaś, bo ja czasami właśnie obawiam się pułapki astrologii, że teoria sobie a życie sobie :D, a tu odrazu konfrontacja z rzeczywistością

to może oznaczać kilka rzeczy:
1. ja żle zinterpretowałam ;)
2. jednak ta kwadratura Świateł jest tu dośc silna
3. godzina ur jest niewłasciwie wpisana
4. jeszcze ta osoba "nie odkryła" tej części siebie i dopiero tranzyt wyzwoli pewnien potencjał

ma ona raczej niezbyt dobre kontakty z rodzicami.. zwlaszcza z matka

zwłaszcza z matką ... pokazuje X dom i sygnifikator szczegółowy X domu ... choć oczywiście Księżyc jako sygnifikator ogólny również

mam jeszcze jedno pytanie jeżeli pozwolisz ... kiedyś z koleżanka o tym rozmawiałyśmy, że aspekty nieharmonijne pomiędzy Światłami dają jakies nieporozumienia pomiędzy rodzicami, coś co sprawia że właściciel takiego aspektu w natawniku czuje się rozdarty pomiędzy jednym a drugim rodzicem... czy tak jest w tym przypadku?

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8185
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
wiem ze ta osoba ma uraz do swojej matki i unika z nia kontaktu jak tylko może.. za to z ojcem dogaduje się o wiele lepiej ;) ja również mam kwadrature między światłami w swoim radixie - tylko dużo mocniejszą... u mnie podobna sytuacja.. tyle, że ja miałam zawsze zły kontakt z ojcem nie z matką... moi rodzice ogólnie dobrali się na zasadzie kontrastów :)
aneczka23
Posty: 9
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8186
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
godzina jest dobrze wpisana :) mam takie pytanie... napisałaś,że ten zły kontakt z matka widać na podstawie 10 domu... mogła byś to dokładniej wyjaśnić? bo ja tam nic nie widzę.. ;/
aneczka23
Posty: 9
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8188
Re: Immum Coeli 13 lat(a), 8 mies. temu  
może sie żle wyraziłam .. chodziło mi o to że "relację z matką" pokazuje X dom ... jego włądca oraz sygnifikator ogólny Księzyc

teraz przeglądam Morinusa i on pisze tak:

Sygnifikatory:
ojciec IV dom i Słońce w urodzeniu dziennym, Satrun w urodzeniu nocnym. Przy urodzeniu nocnym Słońce sygnifikuje dziadka. Odwrotnie gdy Słońce u góry horoskopu. Z jednym wyjątkiem: bywa że ojciec jest wyjątkowo stary - wtedy może go sygnifikować Saturn ale łacznie ze Słońcem.

matka X dom sygnifikowana przez Księżyc przy urodzeniu nocnym, a przy urodzeniu dziennym przez Wenus

to jest horoskop nocny, bo Słońce jest poniżej linii ASC-DSC

na pierwszy rzut oka zwraca uwagę ta kwadratura Słońca i Księżyca

dalej zastanawiam się nad trygonem Jowisza (sygnifikator szczegółowy - władca X domu) do Saturna ... w astrologii klasycznej nie rozpatruje sie takiego aspektu bo jest w niezgodnych żywiołach, ale astrologia humanistyczna bierze to pod uwagę ...

ja taki aspekt widze w ten sposób, że jest odległość mieszcząca sie w orbie trygonu, ale jednak energie planet nie łączą się harmonijnie ... czyli na pierwszy rzut oka wydawać by sie mogło że sielanka, ale po bliższym przyjrzeniu się temu aspektowi okazuje sie już nie tak fajnie...

ja na taki aspekt zwracam uwagę bardziej przy tranzytach, bo wówczas tranzyt do jednej z planet uruchamia równiez drugą planetę (na tyle blisko w czasie, że jest to odczuwalne)

pozdr

nie wiem czy ja zrozumiale piszę "co autor miał na myśli" ;) ale mam aktualnie Półkrzyż (kwadraturę zerową z Saturnem :P) na Merkurym więc trudno mi się formułuje jakiekolwiek mysli ...
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/07/25 16:26 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456789