Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Książki dla początkujących
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1234
TEMAT: Książki dla początkujących
*
#3159
Re: książki dla neofity 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Małgosiu czemu to Cię tak dziwi? Nie wiem czy w Bydgoszczy, ale było a i teraz także jest, a w\w pozycję czytałam, teraz zaś krąży wśród ludzi, bo ją komuś pożyczyłam.

Michaelu, wymienione przez Ciebie pozycje są oczywiście dobre, ale pytanie było : dla początkującego, a nie wszystkie są do strawienia, jeśli się nie ma pojęcia o podstawach. Na naszym rynku takie podstawy opisuje von Pronay i Konaszewska, a z nich na początek "Zarys astrologii urodzeniowej" i " Interpretacja horoskopu" oraz 1 tomik Konaszewskiej (przedtem wydała 2 osobne, teraz są razem) plus Cunningham, o aspektach warto poczytać "Dynamika aspektów" Tierney^a, choć miejscami facet bije pianę pod sufit. Mnie osobiście Konaszewska mąciła, ale co nieco dowiedzieć się można. O znakach warto poczytać "Homo Zodiakus" Weresa albo "W kręgu znaków zodiaku" Szumana, moim zdaniem Weres jest rozszerzeniem Szumana i wiele od niego przejął.

A na dobry początek polecam " Wesoły horoskop" Szumana, jest na stronie L.Zawadzkiego (Logonia), krótko, łatwo i wchodzi do główki.

Pozdrawiam - ass.
ass
Posty: 108
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3160
Re: książki dla neofity 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Nieprawda... :)
znaczy wszystkie są dobre dla poczatkującego
...później najwyżej przeczyta raz jeszcze z większym zrozumieniem. :)
"Dynamika aspektów" na pewno taka właśnie jest.
Pozdrawiam :)
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#3161
Re: książki dla neofity 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
ass napisał(a):
Małgosiu czemu to Cię tak dziwi? Nie wiem czy w Bydgoszczy, ale było a i teraz także jest, a w\w pozycję czytałam, teraz zaś krąży wśród ludzi, bo ją komuś pożyczyłam.

alez mnie to nie dziwi, cieszy :P B) ...
Małgosia
Posty: 77
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3164
Re: książki dla neofity 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Prawda ;) zwłaszcza jak się nie ma kasy :P
Masz rację "Dynamika aspektów" taka właśnie jest, ale niepotrzebnie pisze się proste w zasadzie rzeczy skomplikowanym językiem, zresztą to nie jest tylko u niego. Rozmawialiśmy o numerologicznym przyporządkowaniu planet liczbom, liczbie 5 odpowiada Mars i czytając opis Tierney^a nic nowego ani odkrywczego nie widzę. Natomiast o wiele wcześniej, na własny użytek podzieliłam sobie koło przez poszczególne liczby i wyszły aspekty doskonale harmonizujące z liczbami i przyporządkowanymi im planetami. Ale dla początkującego potrzebna jest jasna i zwięzła informacja, bo on musi na początku drogi chwycić pewne podstawowe rzeczy, żeby potem nie sadzić błędów. Jak znajdę, to zacytuję Ci pewien uroczy kwiatek z w\w książeczki i zapuścimy sondę co kto z tego zrozumiał - szczególnie początkujący.
Pozdrawiam - ass.
ass
Posty: 108
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6007
filozoficznie 14 lat(a), 3 mies. temu  
Jestem dopiero na początku lektury ale już mogę polecić szczególnie osobom z filozoficznym podejściem.Jest to - "ASTROLOGIA JAKO TERAPIA" - Peter Orban.
(Ciekawe wyjaśnienie roli węża z ogrodu Eden)
* * *
Przeczytałem całość.Niestety interesujący wydaje mi się jedynie wstęp do tej lektury :(
darlut
Jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem fizycznym
Posty: 93
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna Miejsce: TCZEW Urodziny: 06/22
Ostatnio zmieniany: 2009/12/22 10:46 Przez darlut.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Przesunąć horyzont !
 
#6357
Re: książki dla neofity 14 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Jeszcze jak dla mnie knieczny "Homo zodiacus". Trochę niepoważny, ale pozwala na odnalezienie pewnych archetypów
atma
Posty: 20
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Miejsce: Poznań Urodziny: 03/28
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Bardzo szukam nauczyciela astrologii z Poznania
 
#6367
Re: książki dla neofity 14 lat(a), 1 Miesiąc temu  
> Jeszcze jak dla mnie knieczny "Homo zodiacus". Trochę niepoważny, [...]

:)

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1234