Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Astrologia-transformacja
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Astrologia-transformacja
#2649
Re: Astrologia-transformacja 19 lat(a), 2 mies. temu  
Witaj!
Spotkałem się z takim praktycznym podejściem do wykorzystania dynamiki tranzytów, ale w większości przypadków były to kosmogramy silnie ziemskie, zwłaszcza z podkreśleniem Panny.
Np przy tranzycie Plutona przez IC (naturalnie związanym z Księżycem) mój znajomy wyremontował szambo(Pluton) w swoim domu(IC).
Rozumiem Twoje podejscie i podejscie Stephena Arroyo, ale zwróc uwagę, że Arroyo silnie związany jest z Wagą i siódmym sektorem, co często jest przyczyną unikania głębokich (Skorpion i ósmy sektor) przesłanek trudnych tematów. A poza tym Waga, mimo że to Rak Raka, to jednak w naturalnym(statycznym) układzie łączy ją z Rakiem(Księzycem) kwadratura, więc na ile bez lęku potrafi mówić/pisać o tranzytach do Księzyca??? Tym bardziej, jeśli mowa o Pluton kwadrat Księżyc, pamiętając, że Waga Rybami Skorpiona!!!
Poza tym - dobrze jest zrozumieć różnicę pomiędzy następstwami tranzytów do pozycji urodzeniowych a następstwami i możliwościami wykorzystania tranzytów do pozycji progresywnych.
Warto jest zwrócić uwagę na emocjonalne i psychiczne możliwości przepracowania tych tranzytów, bowiem materialne, praktyczne manifestacje są tylko ich konsekwencjami.
Pozdrawiam.
Artur Laskowski
www.avernus.pl
www.avernus.pl
Posty: 46
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13972
Re: Astrologia-transformacja 12 lat(a), 6 mies. temu  
Kiedyś czytałam ten wpis i nawet wypróbowałam to narzędzie o którym pisze panTo tutaj www.astrolabium.pl/czytelnia/panto/110-t...ty-planet-przez-domy wówczas nie umiałam z tego skorzystać. Dziś spojrzałam na to jeszcze raz... ale może od poczatku.

Polecam Ci oglądanie horoskopów w wersji z zaznaczonymi na nich tzw. punktami aspektowanymi. Możesz coś takiego zrobić na www.astro.com, gdzie w funkcji:

Free Horoskopem > Extended Chart Selection > Please select a chart style

Wybierasz opcję: Kundig style w. aspect circle

Wychodzi Ci wtedy koło horoskopu, na którym na zewnętrznym okręgu zaznaczone są tzw. punkty aspektowane.


Zrobiłam sobie wykresy z tą opcją i naszła mnie taka refleksja, że to pokazuje sposób w jaki ulega nasze życie przemianie. Pokazuje jak to wygląda czasowo. U niektórych rzecz ma miejsce "skokami", są długie okresy względnego spokoju, ciszy, wręcz można by rzec sielanki czy szarości dnia. A potem nagle i wszystko naraz zaczyna się zmieniać - transformować. Rodzaj aspektów powie, jaki rodzaj "sprężynki" napędzającej zmiany będzie dominował. W przypadku horoskopu1 będzie to nacisk (czerwone) ze wsparciem (zielone). W przypadku horoskop2 będzie to okresowo nacisk, a wręcz dociskanie do ściany bez wsparcia, co może dawać uczucie silnego przeciążenia.

horoskop1


horoskop2


Z kolei tu przykłady horoskopów, gdzie WłH nieustannie jest "dziobany" przez Los, z bardzo krótkimi okresami wytchnienia. Nacisk przeplatany jest z wsparciem. W przypadku horoskopu4 zauważalny jest początek Wodnika, gdzie nastapiło skupienie nieharmonijnych aspektów. Ważna wskazówka w prognozie, ewentualnie w analizie przeszłości WłH.

horoskop3

horoskop4


pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/09/04 08:40 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12