Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Przykładowy horoskop - analiza
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123456
TEMAT: Przykładowy horoskop - analiza
*
Re: Jyotish – Panchanga i Yogi 11 lat(a), 8 mies. temu  
Mnie się nasunęło jedno pytanie. Jeśli 12 dom od AL jest tym, co odrzucamy, to u mnie powstaje dziwna sytuacja. Chyba, że pokręciłam reguły, to też możliwe;)
Jestem malarką, a w 12 domu od AL mam Atmakarakę- Wenus w Rybach i tego tu nie rozumiem. Nie znam właściwie wcale reguł astrologii wedyjskiej, ale podejrzewam, że jeśli jest coś w tym horoskopie, co pokazuje artystyczny kierunek, to pewnie jest to właśnie Wenus?
Rudzińska
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Tak, Venus. Arudha, może przeskoczyć do 7 domu jeśli jest silniejszy, zatem jeśli Waga jest silniejsza (np zawiera więcej planet) wówczas władcą Arudhy jest Venus co ukazuje, iż życie zawodowe jest kontrolowane przez Venus, gdyż Arudha pokazuje nasz 'image' w społeczeństwie. Wtedy Venus exalted w 6 domu od AL daje duchową naturę. Sam, Venus Atmakaraka daje silne poczucie estetyki, oczywiście Navamsa (zdolności) oraz Dasamsa musi potwierdzić zawód jeśli malarstwo jest/było Twoim głównym źródłem dochodów.

Jeśli chcesz możesz podać swoje dane i zobaczymy jaka jest pozycja Venus od:
- Lagny - okoliczności
- Arudhpady - status
- Varnada Lagny - grupa społeczna
- Hora Lagny - finanse
- Ghatika Lagny - autorytet
RafalGendarz
graphgraph
jyotraff1 Astrologia Wedyjska Rohinaa
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Jyotish / Polska / www.rohinaa.com

Jasne, dzięki. Moje dane(_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT)
_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT
Rudzińska
graphgraph

Projektowanie związane z designem to Merkury. Sprzedaż to również Merkury. W naszym wieku trudno stwierdzić co będzie głównym 'kolorem' naszego życia zawodowego, zatem Merkury w AL a Venus w 12 bardziej ukazuje sprzedaż i design, szczególnie, iż aspektują 11 dom od AL. Venus w 3 domu exalted w D9 daje ogormnie zdolności związane z malarstwem, ale linia zawodowa może być inna, choć od czasu do czasu będzie ogromna fortuna (10 dom Navamsa Lagna) oraz ogromne pieniądze (Venus aspektuje 11 od HL) z malarstwa (venus) na wysokim poziomie (Vargottama Exalted Venus). Jednakże, nie będziesz zainteresowana pieniędzmi (Ketu w HL). Lagnesh w 7, AL z A7 dają biznesmena/freelancera.
RafalGendarz
graphgraph

To prawda- mam coś takiego w sobie, czego nie rozumie w ogóle moja rodzina, co potwierdza ten brak zainteresowania pieniędzmi, szczególnie jeśli chodzi o sztukę. Mam takie przeświadczenie, że powinna być ona zupełnie wolna. Nie zdarzyło mi się jeszcze namalować tzw. obrazu na zamówienie, np. w postaci 'jelenia';)i maluję tylko to, co rzeczywiście chcę namalować i pokazać, chociaż wg niektórych to głupie myślenie, bo można by więcej zarobić. Może głównie dlatego myślę o jakichś dodatkowych zajęciach.
Faktycznie, za niektóre obrazy dostałam bardzo spore pieniądze, ale to jeszcze nie fortuna;), może przyjdzie sama :). W każdym razie, to wszystko kłóci się z poglądami panującymi w mojej rodzinie. Pochodzę ze skromnego domu, moja mama myśli raczej praktycznie i na tym polu czasem występowały zgrzyty.

Jeszcze jeden wątek mnie interesuje,sprawdzam charakterystyczne rzeczy, które widoczne są w wersji zachodniej i znajdują potwierdzenie w wedyjskiej, tak jak z Wenus- w zach. horoskopie też jest widoczna.
A np. uzdolnienia muzyczne? Tak się u mnie składa, że mimo tego malarstwa najbliżej jestem zw. ze środowiskiem muzycznym. Nawet wszystkie moje poważne zw., to były zw. z muzykami właśnie, co też z zachodniego hor. bardzo łatwo można wyczytać.
W wedyjskiej astrologii trzeba w takim przyp. spojrzeć na Navamsę? W 7 domu w Navamsie mam Słońce z Marsem, a z tego co zdążyłam zapamiętać, Słońce jest wskaźnikiem zdolności muzycznych, w tym przypadku- znajomego/partnera? Czy dotyczy ona głównie związków małżeńskich?
Sama czuję się trochę niespełnionym 'muzykiem';), tzn. zawsze chciałam na czymś grać, w szkole podstawowej i w średniej wymusiłam;) nawet lekcje gry na instrumencie, ale niestety szybko zabrakło pieniędzy i musiałam przerwać naukę. Teraz myślę o tym, żeby wrócić do nauki dla przyjemności:). Muzyka jest dla mnie ze wszystkich dziedzin art. najważniejsza i nie umiem bez niej funkcjonować, łatwiej byłoby mi nie oglądać obrazów np., niż przestać słuchać muzyki, szczególnie tej improwizowanej. To chyba tęsknota za tą wolnością, do której najbliżej muzyce;)
Możliwe, że stąd biorą się podobni ludzie w moim życiu.
Rudzińska
graphgraph

Rudzińska napisał:
To prawda- mam coś takiego w sobie, czego nie rozumie w ogóle moja rodzina, co potwierdza ten brak zainteresowania pieniędzmi, szczególnie jeśli chodzi o sztukę.

Planety exalted dają idealizm (bezkompromisowość) związany z ich sygnifikatorami. Venus jest w egzaltacji (ryby) i jest Vargottama (ten sam znak w Rasi i w Navamsie). Planety Vargottama mają wpływ na Lagne - czyli dają Ci wiedzę oraz sławę. Występuje również duże ego w związku z Venus, zatem jeśli ktoś będzie Ci mówił, że jesteś złym krytykiem itd, możesz się czuć poruszona itd.

Mam takie przeświadczenie, że powinna być ona zupełnie wolna.

Wolność jest istotnym składnikiem/celem (gati) życia jeśli AK jest w Rybach. W Twoim przypadku AK (Venus) jest w Mina-amsa (znak Ryb w Navamsie) AK = planeta, która ma najwięcej stopnii i sygnifikuje najgłębszą część osobowości (ducha).

Nie zdarzyło mi się jeszcze namalować tzw. obrazu na zamówienie, np. w postaci 'jelenia';)i maluję tylko to, co rzeczywiście chcę namalować i pokazać, chociaż wg niektórych to głupie myślenie, bo można by więcej zarobić.

Lagna (asc.) w znaku wodnym oraz Atmakaraka w znaku wodnym dają również idealiste.

Może głównie dlatego myślę o jakichś dodatkowych zajęciach.
Faktycznie, za niektóre obrazy dostałam bardzo spore pieniądze, ale to jeszcze nie fortuna;), może przyjdzie sama :). W każdym razie, to wszystko kłóci się z poglądami panującymi w mojej rodzinie.
Pochodzę ze skromnego domu, moja mama myśli raczej praktycznie i na tym polu czasem występowały zgrzyty.

W dvadasamsa (d-12) Lagna to Ryby, władca Jowisz exalted, co ukazuje iż Twój idealizm będzie odczuwany w związkach rodzinnych. W 4 domu (mama) jest Merkury i Saturn - planety praktyczne. Saturn ukazuje ciężką pracę, Merkury - zdobywanie zdolności.

Jeszcze jeden wątek mnie interesuje,sprawdzam charakterystyczne rzeczy, które widoczne są w wersji zachodniej i znajdują potwierdzenie w wedyjskiej, tak jak z Wenus- w zach. horoskopie też jest widoczna.
A np. uzdolnienia muzyczne? Tak się u mnie składa, że mimo tego malarstwa najbliżej jestem zw. ze środowiskiem muzycznym. Nawet wszystkie moje poważne zw., to były zw. z muzykami właśnie, co też z zachodniego hor. bardzo łatwo można wyczytać.

Słońce ukazuje instrumenty muzyczne, Księżyc muzyke (Jaimini). Słońce jest w 7 domu w Navamsie. Księżyc w 7 domu w Rasi; A7 jest ze Słońcem w Rasi; i A7 w Navamsie aspektowany przez Venus (artyści).

W wedyjskiej astrologii trzeba w takim przyp. spojrzeć na Navamsę? W 7 domu w Navamsie mam Słońce z Marsem, a z tego co zdążyłam zapamiętać, Słońce jest wskaźnikiem zdolności muzycznych, w tym przypadku- znajomego/partnera? Czy dotyczy ona głównie związków małżeńskich?

7 dom w Rasi - Ty w związkach
7 dom w Navamsie - preferencje związkowe, partner/mąż

Sama czuję się trochę niespełnionym 'muzykiem';), tzn. zawsze chciałam na czymś grać, w szkole podstawowej i w średniej wymusiłam;) nawet lekcje gry na instrumencie, ale niestety szybko zabrakło pieniędzy i musiałam przerwać naukę. Teraz myślę o tym, żeby wrócić do nauki dla przyjemności:). Muzyka jest dla mnie ze wszystkich dziedzin art. najważniejsza i nie umiem bez niej funkcjonować, łatwiej byłoby mi nie oglądać obrazów np., niż przestać słuchać muzyki, szczególnie tej improwizowanej. To chyba tęsknota za tą wolnością, do której najbliżej muzyce;)
Możliwe, że stąd biorą się podobni ludzie w moim życiu.

W navamsie jest grahamalika yoga (planety dom po domu) od Merkurego do Jowisza. Jowisz jest aspektowany przez egzaltowany (idealistyczny) Venus (sztuka) z 3 domu (tworzenie).

Zatem jeśli masz jasną karnację (Księżyc Rasi) wtedy wygra Merkury (10 dom), jeśli ciemniejszą/lub czerwona/różowa wówczas Venus (relatywnie do średniej karnacji rodzinnej). Navamsa zawsze ukazuje silną karme z poprzednich życ, więc zależy co jest u Ciebie silniejsze prarabdha czy sanchita...i to będzie ukazywała Twoja karnacja.
RafalGendarz
graphgraph

Dziękuję bardzo za tak szczegółową odpowiedź.

Występuje również duże ego w związku z Venus, zatem jeśli ktoś będzie Ci mówił, że jesteś złym krytykiem itd, możesz się czuć poruszona itd.

Rzeczywiście. Często mam poczucie, że 'wiem lepiej', szczególnie w art. tematach i tyle o ile w gronie np. akademickim to jest ok, to wśród laików takie opinie powodują poruszenie, zresztą każdy ma inne spojrzenie. Czy mnie samą porusza krytyka? Trudno mi powiedzieć. Czasami tak, a czasami zupełnie nie.

Zatem jeśli masz jasną karnację (Księżyc Rasi) wtedy wygra Merkury (10 dom), jeśli ciemniejszą/lub czerwona/różowa wówczas Venus (relatywnie do średniej karnacji rodzinnej). Navamsa zawsze ukazuje silną karme z poprzednich życ, więc zależy co jest u Ciebie silniejsze prarabdha czy sanchita...i to będzie ukazywała Twoja karnacja.

To zaskakujące!:)
Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, bo z jednej strony mam typowo księżycowy typ urody- biała cera, niebieskie oczy, ciemne włosy- z drugiej zdarza mi się rumienić, więc jestem po prostu albo biała, albo różowa na zmianę:)

7 dom w Rasi - Ty w związkach
7 dom w Navamsie - preferencje związkowe, partner/mąż

Czyli 7my dom możemy traktować n. jako ASC partnera?

Księżyc w Rasi u mnie też wydaje się potwierdzać, ale działa w dwie strony- w zw. zdarza się, że jestem uległa i bardzo się przywiązuje, w innych relacjach, zwykłych znajomościach, mocniej uwidacznia się Koziorożec, łatwiej zachować mi zimną krew i jakiś dystans. W bliskich związkach tracę to poczucie dystansu i czasami czuję się mniej pewnie;).
Rudzińska
graphgraph

Do góryStrona: 123456