Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12345
TEMAT: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej
#7824
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Rudzińska napisał:
Generalnie Venus z Węzłem Półn (Rahu) to argument za: skomplikowane związki, zdrady, brak stabilności partnerskiej, szybkie zwroty akcji w związkach oraz duże libido.
Tu rzeczywiście, zdrady miały miejsce, ale wobec tej osoby, nie odwrotnie. Duże libido tak- ale pod pełną, zaskakujacą kontrolą.
Wyjazdy i podróże częste.


ok



Może to jednak powodować, zbyt dużo ognia jeśli chodzi o zdrowie i umysł. Pomyłki w planowaniu, zapalenia itd. Ta kombinacja jest blokowana przez Venus, zatem poprzed podróże (venus w 5), związki, siostrę, religijność blokujesz negatywne aspekty Marsa i Ketu w 5 domu.
Jeśli chodzi o zdrowie, to jest bardzo silne, nawet się nie przeziębiam. Jest jakaś zasada na działanie relacji planet z węzłami w czasie?


Jeśli chodzi o predykcje czasowe to w Dasach, węzły dają efekt planet, z którymi są w domu (koniunkcja) lub tych, które je (węzły) aspektują.

Rzeczywiście charakterystyczne dla mnie jest kierowanie sie impulsem, ale teraz prawie niemożliwym jest wyprowadzić mnie z równowagi, co dawniej wcale nie bylo takie trudne. Wenus w horoskopie wedyjskim mam w IX domu i w egzaltacji w Rybach (w hor. zachodnim jest w zniszczeniu w Baranie), Mars z Ketu jest w swoim znaku, czyli możliwe, że Wenus jest silniejsza. Ale jak spojrzeć na to z drugiej strony? Władcą horoskopu jest Ksieżyc w Koziorożcu, w domu kendra -7. Władca tego Księżyca, to Saturn w egz. w Wadze, w IV domu. Czy Saturn ma tu jakikolwiek związek z domem V?

Saturn rzeczywiście jest bardzo ważny. Ukazuje brak szczęścia spowodany problemami z domem/wyprowadzką/matką/zmianami miejsca zamieszkania itd (przez fakt iż jest silny+się cofa). Z drugiej strony te rzeczy będą kluczowe by osiągnąć satysfakcję (gdyż jest dyspozytorem lagnesha + księżyca).


I Słońce, w Baranie, w X. Dużo planet wypada w silnych znakach, poza Księżycem.

Silne malefiki w kendra do Lagny dają duchowość oraz idealizm, szczególnie rahu i ketu.


Wenus ma hamować wpływ Mars-Ketu, a Słońce i Saturn też mają tu jakąś rolę?

Słońce i Merkury blokują Saturna, czyli wyjście z problemów rodzinnych/mieszkaniowych/depresji przez pracę zawodową, kursy, uczenie się itd. Te rzeczy również dają duże finanse gdyż są w Srimanth yodze.


Zapomniałam też o Jowiszu- w Strzelcu, ale w VI domu.
Muszę jeszcze dużo poczytać, zobaczyć jak domy aspektuja się wzajemnie.

Wg Brhat Jataka Jowisz w 6 domu jest pozytywny, niweluje problemy zdrowotne oraz wrogość. Daje również stabilność umysłową jeśli chodzi o pokusy.



W 9 domu jest to problematyczna kombinacja dla ojca, gdyż te dwie planety nie lubią Słońca.
Jak to rozumieć?


Ojciec np może chorować lub mieć problemy z Venusem.
RafalGendarz
Posty: 107
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
jyotraff1 Astrologia Wedyjska Rohinaa
Ostatnio zmieniany: 2010/06/01 22:35 Przez RafalGendarz.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Jyotish / Polska / www.rohinaa.com
 
#7827
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Dziękuję.


Saturn rzeczywiście jest bardzo ważny. Ukazuje brak szczęścia spowodany problemami z domem/wyprowadzką/matką/zmianami miejsca zamieszkania itd (przez fakt iż jest silny+się cofa). Z drugiej strony te rzeczy będą kluczowe by osiągnąć satysfakcję (gdyż jest dyspozytorem lagnesha + księżyca).


Hmm... Kiedy mieszkalam z rodzicami, to zaliczyliśmy tylko jedną przeprowadzkę, którą mocno przeżył mój tata, bo jest człowiekiem, który silnie przywiązuje się do miejsc. Ja wtedy poczułam raczej ulgę. I jak dotąd lubię zmieniać miejsce zamieszkania, lubię się przemieszczać. Może to się zmieni. Jeśli związek, w którym jestem, przekształci się w coś bardzo istotnego, w małżeństwo, to całkiem możliwe, że czeka mnie koczowniczy tryb życia, a możliwe też jest, że akurat wtedy będę potrzebować większej stabilizacji. Ale to jeszcze przede mną:)


A co jest silniejszym czynnikiem w interpretacji? Położenie w domu, czy znak? U mnie znaki są silne, a położenia takie sobie. W drugim charcie, wydaje mi się, że polożenia są mocne, ale np. jest kilka we 'wrogich' znakach. Jak wtedy rozklada się napięcie? Wrogi znak niweluje dobre położenie, czy trochę osłabia? A może polożenie w mocnym pkcie potęguje negatywny wpływ?
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7828
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Rudzińska napisał:
Dziękuję.


Saturn rzeczywiście jest bardzo ważny. Ukazuje brak szczęścia spowodany problemami z domem/wyprowadzką/matką/zmianami miejsca zamieszkania itd (przez fakt iż jest silny+się cofa). Z drugiej strony te rzeczy będą kluczowe by osiągnąć satysfakcję (gdyż jest dyspozytorem lagnesha + księżyca).


Hmm... Kiedy mieszkalam z rodzicami, to zaliczyliśmy tylko jedną przeprowadzkę, którą mocno przeżył mój tata, bo jest człowiekiem, który silnie przywiązuje się do miejsc. Ja wtedy poczułam raczej ulgę. I jak dotąd lubię zmieniać miejsce zamieszkania, lubię się przemieszczać. Może to się zmieni. Jeśli związek, w którym jestem, przekształci się w coś bardzo istotnego, w małżeństwo, to całkiem możliwe, że czeka mnie koczowniczy tryb życia, a możliwe też jest, że akurat wtedy będę potrzebować większej stabilizacji. Ale to jeszcze przede mną:)

Saturn działa w 35 roku życia oraz w swoich Dasach.



A co jest silniejszym czynnikiem w interpretacji? Położenie w domu, czy znak? U mnie znaki są silne, a położenia takie sobie. W drugim charcie, wydaje mi się, że polożenia są mocne, ale np. jest kilka we 'wrogich' znakach. Jak wtedy rozklada się napięcie? Wrogi znak niweluje dobre położenie, czy trochę osłabia? A może polożenie w mocnym pkcie potęguje negatywny wpływ?

[/quote]
Bierze się obie rzeczy pod uwagę. Np mówi się, że malefiki w dusthana powinny być słabe lub silne + się cofać (vakri avastha).

Silne położenie daje idealizm ale niekoniecznie pełne szczęścia życie. Ja mam 4 planety w znaku egzaltacji i spotykały mnie różne sytuacje - nawet w Dasach tych silnych planet. Zatem liczy się yoga. Malefiki silne w egzaltacji nie są np dobre jeśli chodzi o finanse, gdyż osoba jest zbyt idealistyczna/duchowa.

Napięcie rozkłada sie przez aspekty, dyspozycje oraz argale. Ale o tym może później.

Dobre położenie to bardzo skomplikowany temat. Generalnie lepiej jak malefiki są w dusthana/upachaya. Generalnie jeśli malefik jest w pomyślnym domu to lepiej jeśli jest silny lub aspektowany przez benefika. Np Saturn w 7 domu od AL w egzaltacji (waga) jest do zniesienia, ale jeśli jest w Baranie powoduje ogromne problemy zdrowotne oraz zawodowe, chyba że ma nichabhanga yoge itd.
RafalGendarz
Posty: 107
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
jyotraff1 Astrologia Wedyjska Rohinaa
Ostatnio zmieniany: 2010/06/02 01:34 Przez RafalGendarz.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Jyotish / Polska / www.rohinaa.com
 
#7861
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Dzięki.
Czytałam sobie teraz o dasach. Próbowałam się połapać w programie Jagannatha Hora, ale tam dasy w większości są w bardzo odległych latach. Np. Księżyc, który jest w VII domu ma zapisaną datę 2092, Słońce 2086, Wenus 2066... co to może oznaczać?
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7862
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Księżyc skaleczony przez Saturna to lęk, który czai się tam w duszy na dnie. Księżyc w połączeniu z Jowiszem to wiara i zaufanie w przyszłość.www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astr...apisane-w-horoskopie

Mój Księżyc jest w kwadraturze do Saturna i Jowisza ( a także do Plutona, co może mieć związek Raka ze Skorpionem, o którym pisałeś ).

..poszukiwania doprowadzą do wielkiego sukcesu

Łatwiej jest mi uwierzyć w trudne rzeczy niż w pomyślność, nie wierzę w świetlaną przyszłość.
Nie wierzę w sukces, który przychodzi sam, w wyniku szczęścia. Mam głębokie przekonanie, że na wszystko, co cenne trzeba ciężko zapracować. Same zdolności to bardzo dużo ale bez wyrzeczeń na nic się zdają.

Zdaję sobie sprawę, że trudno porównać horoskop zachodni ze wschodnim, bo maja one inne priorytety. Ale z drugiej strony w myśl przysłowia „ wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

Jeśli Atmakaraka jest w Rybach Navamsie, często osoba jest duchowa. Często również rozmyśla o swojej wolności i nie lubi ograniczeń. U Ciebie tego typu poszukiwania doprowadzą do wielkiego sukcesu…

…Merkury + Venus + Jowisz dają duże zdolności pisarskie, Merkury i Venus dają dobrego krytyka i komentatora.

Jeśli merkury jest silny to Panna nie jest skromna, jeśli władca horoskopu jest dotknięty przez węzły lub badhakesha wówczas osoba nie jest krytyczna wobec siebie.


Atmakaraka jest Merkury. Połączenie Merkurego z Rybami w moim zachodnim horoskopie jest możliwe jedynie w obecności planet pozasaturniczych. Merkury jest w ścisłej koniunkcji z Neptunem, co mocno zabarwia go Rybami, tak samo zresztą jak Słońce, które jest w tym stellium.

Problem leży w tym, że władca horoskopu Merkury jest w detrymencie i jeszcze spalony do tego. Dlatego Merkury daje mi dużo utrudnień w życiu i muszę nad nim dwa razy więcej pracować. www.astrolabium.pl/forum/3-astrologia-pr...limit=7&start=14

Jestem wobec siebie krytyczna ale to mobilizuje mnie do większej pracy nad sobą. Ciężko mi słuchac krytyki ale nie odrzucam jej tylko analizuje i staram się zmienić na lepsze. Tak samo jest z mówieniem i pisaniem – nie jest tak, że litery same wychodzą mi spod pióra, ciagle brakuje mi słów na to co chce wyrazić.
Spalony Merkury sprawia, że jestem nie słyszana i nie rozumiana, zwłaszcza w 4 domu czyli w moim własnym domu. Niestety to się nie kończy, tak było w domu moich rodziców i tak jest w domu stworzonym przeze mnie. Mam tyle do przekazania ale oni tego nie rozumieją. Dlatego muszę się wygadać na forum i na szczęście tu nie jestem spalona :).

Do tego Jowisz, władca Merkurego też nie jest w dobrej pozycji, bo w 3 domu - podkreslone jest to samo znaczenie.
Jowisz to jedyna planeta w Skorpionie i jest w kwadracie do Księżyca. Może nad tym powinnam pomysleć jako studium różnic między Rakiem, a Skorpionem..

wybory życiowe prowadzące do rozwoju świadomości. Atmakaraka zaczął działać od 2001 roku i wtedy zaczęłaś te poszukiwania.
Tą drogę zaczęłaś już w 2000 roku (Dasa Lwa - ascendent - ważne wybory, sława, określenie siebie).



W 2001 roku zaczęłam właściwe studia, na których się spełniałam.
W 2000 poznałam mojego męża i dzięki niemu moje życie zaczęło zmieniać się na lepsze.

Słońce oraz Ketu które dotykają Twoją arudhe (w 4 domu) dają chęć życia w tzw. izolacji natomiast Merkury i Venus (planety w pasji) ukazują chęć socjalizowania się i uznania


4 planety w 4 domu, wszystkie pod horyzontem, oprócz Księżyca. Wenus włada MC, a Merkury 10 domem. Księżyc jako planeta z sekty nocnej nieswojo czuje się nad horyzontem, w blasku światła.

moment Twojej 'sławy' zacznie się kiedy zaczniesz spisywać swoją wiedzę ezoteryczną oraz/i kiedy kupisz mieszkanie/dom/auto (to będzie początek łańcucha wydarzeń). Tą drogę zaczęłaś już w 2000 roku (Dasa Lwa - ascendent - ważne wybory, sława, określenie siebie). Od września tego roku zaczynasz znak Skorpiona gdzie jest Nipuna yoga, Dhana yoga, Rajayoga, Guru-sisya yoga (AK+BK) i to wszystko w Skorpionie. Duchowość/astrologia/wiedza/dom/finanse. W tych okresach bardzo dużym wsparciem bedzie partner oraz dzieci.



W tym roku Uran i Jowisz weszły mi do 8 domu. Tutaj planety te będą miały wpływ na wiele spraw, bo utworzy się Wielki Trygon z Księżycem i Uranem oraz latawiec z Marsem, Wenus i MC. Właśnie teraz Jowisz stanął naprzeciw Marsa..
Sprawa domu jest na etapie działki, przy czym jest to spadek mojego męża ( 8 dom).
Tę drogę zaczęłam w 2000 roku, gdy poznałam męża.

medycyna może być przyczyną stabilizacji, da również głęboką satysfakcję. Jednakze astrologia da większą. Dojdziesz do tego studiując różnice między znakiem Raka a Skorpiona

Astrologia mnie zastanawia.. Rzeczywiście daje mi duże zadowolenie ale nie traktowałam jej poważnie tzn. żeby potraktować ją poważnie musiałabym jej dużo poświęcić, zwłaszcza czasu, którego mi brakuje. Twoje słowa są dla mnie impulsem do wzięcia jej pod wiekszą uwagę. Powinnam przede wszystkim zapisać się na jakiś kurs.
Chociaż samo uczestnictwo w tym forum bardzo dużo mi daje.

Moim marzeniem była praca naukowa ale ze względu na wyjazd realizacja tego stała się niemożliwa. Znalazłam namiastkę tego w postaci studiów podyplomowych, które mam zacząć od jesieni ( jeśli w ogóle zbierze się grupa, bo mało chętnych)..

szybki sukces dzięki medytacji. Spróbuj i zobaczysz jak wiele problemów się rozwiąże. Wtedy również będziesz mogła jeszcze głębiej wchodzić w rzeczy, które lubisz :)

Dla mnie medytacja to modlitwa i kontakt z Bogiem, przede wszystkim przez Eucharystię.
Sprawa wiary katolickiej, do której należę, stała się dla mnie problematyczna. W tym miejscu, którym jestem poznałam bezpośrednio parafię księży. Znów ( w sensie kolejny upadek wiary w wartości, autorytety itp.) dane mi było zobaczyć, jak to wszystko wygląda od środka. Jak się słyszy od innych, to się do końca nie wierzy ale jak się samemu zobaczy.. Zniechęciłam się do kościoła, całkowicie przestałam chodzić, a modliłam się sporadycznie.

Niedługo mi trzeba było czekać jak PanTo skierował do mnie postać Ojca Pio..
Dla kogoś może to się wydać dziwne ale ja zwracam uwagę na takie znaki, bo w moim życiu to się sprawdza.

Jeszcze nad jedną rzeczą się zastanawiałam. Nad moim domem. Gdzie jest mi pisane, czy zostać tu gdzie jestem, czy wracać do rodzinnego miasta.
Wyzwolenie z uwięzienia niekoniecznie oznaczać może zmianę miejsca zamieszkania. Może z tą zmianą wcale nie będę się czuła bardziej wolna..

kłopoty zaczynają się kiedy osoba przyjmuje schronienie/pomoc innej osoby. U Ciebie księzyc ukazuje matkę/społeczenstwo a Rahu obcokrajowców. Te osoby również będą starały się Ci pomóc.

Teraz mieszkam u moich pracodawców, jeśli teraz wróciłabym do domu mieszkałabym u mamy. Rozwiązaniem jest własny dom.

Mój 4 dom jest w Skorpionie, dalej jest Strzelec i kolejno przy IC Uran, a dalej stellium Słońce Merkury Neptun. Skorpion to tereny podmokłe i bagniste, Strzelec to zagranica, a 4 dom to kraj ojczysty –mieszkam na granicy państwa, gdzie granicą jest rzeka Bug, a więc tereny podmokłe. Widzę nadzieję w Uranie. Uran włada m.in. samolotami, a działka na której ma stanąć nasz dom jest w okolicach planowanego na 2012 lotniska ( związek z obcokrajowcami, a więc praca dla mojego męża, Neptun włada 7 i 8 domem).

Pozdrawiam i dziekuję za inspirację :)
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7871
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 10 mies. temu  
Możecie podsunąć jakąś pomoc w interpretacji, gdzie Ketu jest w Raku w koniunkcji z Saturnem w XI domu (chyba, bo nadal jestem domach zagubiona)a Rahu w koniunkcji z Lilith w Koziorożcu w domu 5?Pozdrawiam dry
dry
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7894
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 13 lat(a), 9 mies. temu  
Mam Rahu w 3 domu, 7 stopni od IC. Gdzies wyczytalam, ze daje to utrate rodzenstwa - sprawdzilo sie. W dosc wczesnym zyciu zmarl moj mlodszy o rok brat. Z kolei Ketu jest w koniunkcji z Jowiszem i Merkurym, blisko MC.

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale kierunek zycia to praca naukowa? No moze troche upraszczam bo dopiero ucze sie wezlow i astrologii ale chyba o to chodzi ...
black_halo
Posty: 65
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12345