Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12345
TEMAT: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej
Re: Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej 9 lat(a), 12 mies. temu  
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie spodziewałam się, że mogę na siebie spojrzeć jeszcze z takiej strony..
Całkowicie inaczej, a jednak znajomo to wszystko wygląda.

1) Duchowość interesowała mnie już od najmłodszych lat. To było i jest poszukiwanie właściwej drogi. Nie czuję, że już ja odnalazłam. Czekam na wiek Chrystusowy, gdy węzeł stanie na węźle. Może wtedy odnajdę tą drogę..

2) Czy ja szukam sławy?
Bardziej utożsamiam swój Asc z Panną, a Panna jest zbyt skromna i zbyt krytyczna wobec siebie.

Mimo tej Panny coś jest we mnie ze Lwa, bo znajduję się często w sytuacjach ascendentalnego Lwa. Tzn. chcąc czy nie ludzie mnie rozpoznają, „pokazują palcem”, chyba jestem dość charakterystyczna. To jest jakieś takie niezrozumiałe i trudne dla mnie, bo z jednej strony chcę sobie żyć w swoim kącie niezauważalna, a z drugiej strony potrzebuję uznania.

Moja praca nawet na to wskazuje. Wyjechałam z dużego miasta do małego miasteczka, gdzie wszyscy się znają. Mam stanowisko publiczne, ludzie mnie znają. To ciągle jest dla mnie krępujące. Chciałabym być anonimowa, tak jak w swoim rodzinnym mieście. Z drugiej strony jestem szanowana i przez niektórych chociaż lubiana, co jest miłe.
To nawiązuje do znaczenia tego Węzła.

3) Odczuwam też brak wolności. Nikt mnie nie zmusił, żebym tu przyjechała ale nie było to też moje marzenie. Poświęciłam swoje ambicje zawodowe dla rodziny. Przyjechałam tu za mężem. Brak wolności, może oznaczać też to, że on nie może się stąd ruszyć, bo z tym miejscem jest związana jego praca, a ja jestem związana z nim. Oboje marzymy o tym, by to zmienić. Boję się, że zostaniemy tu na zawsze.

4) Rzeczywiście ta sytuacja daje nam pomyślny status finansowy i o tą sferę życia nie musimy się martwić.
Księzyc ukazuje wsparcie od mas, Rahu od obcokrajowców

Czy masy to ludzie, którzy do mnie przychodzą?
Czy obcokrajowcy to praca mojego męża w Straży Granicznej?

I znów druga strona - zaangażowanie w tego typu aktywności może powodować problemy związkowe - Rahu aspektuje Venus w 6 (mks). Tego typu kombinacja wspiera export/import oraz sprzedaż (ubrania/perfumy/medycyna/woda/podróże).

Właśnie, bo czy życie człowieka ma polegać tylko na sukcesie materialnym?

Zastanawiam się czy w przyszłości nie zaangażować się we własny biznes związany ze sprzedażą leków, apteka.

Nie chciałabym by przyświecał jej cel zrobienia na tym grubych pieniędzy.

Chciałabym coś zmienić w tej dziedzinie ale czuję się jak pionek w wielkiej machinerii do robienia pieniędzy na krzywdzie schorowanych, biednych ludzi. Widzę to wszystko od środka i nie mogę na to patrzeć, to odbiera mi wiarę we wszystkie ideały jakie wyniosłam ze studiów..

Pozdrawiam
neptis
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

neptis napisał:
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie spodziewałam się, że mogę na siebie spojrzeć jeszcze z takiej strony..
Całkowicie inaczej, a jednak znajomo to wszystko wygląda.

1) Duchowość interesowała mnie już od najmłodszych lat. To było i jest poszukiwanie właściwej drogi. Nie czuję, że już ja odnalazłam. Czekam na wiek Chrystusowy, gdy węzeł stanie na węźle. Może wtedy odnajdę tą drogę..

Jeśli Atmakaraka jest w Rybach Navamsie, często osoba jest duchowa. Często również rozmyśla o swojej wolności i nie lubi ograniczeń. U Ciebie tego typu poszukiwania doprowadzą do wielkiego sukcesu gdyż Słońce jest w 10 domu od Karakamsy (Atmakaraka w Navamsie) aspektowane przez Jowisza przez aspekt znakowy (znaki dualne aspektują sie nazwajem). Merkury + Venus + Jowisz dają duże zdolności pisarskie, Merkury i Venus dają dobrego krytyka i komentatora. Znak Ryb ukazuje sfery duchowe oraz finansowe (w zależności od świadomości oraz reszty horoskopu). Atmakaraka w Rasi jest w domu wiedzy (vidya sthana - 4 dom) więc bedziesz szanować wiedzę mistyczną (skorpion). Jest tam władca horoskopu oraz Słońce co daje Nipuna yoge (ekspertyzę) oraz wybory życiowe prowadzące do rozwoju świadomości. Atmakaraka zaczął działać od 2001 roku i wtedy zaczęłaś te poszukiwania.

2) Czy ja szukam sławy?
Bardziej utożsamiam swój Asc z Panną, a Panna jest zbyt skromna i zbyt krytyczna wobec siebie.

Jeśli będziesz przeglądać przykładowe horoskopy to zobaczysz, że sam ascendent jest jedynie wstępnym punktem analizy. Jeśli merkury jest silny to Panna nie jest skromna, jeśli władca horoskopu jest dotknięty przez węzły lub badhakesha wówczas osoba nie jest krytyczna wobec siebie. Planetą mają zawsze większą potencję oddziaływania niż sam znak, dlatego mówi się iż wydarzenia są spowodowane przez yogi w danej Dasie (porządek planet).

Mimo tej Panny coś jest we mnie ze Lwa, bo znajduję się często w sytuacjach ascendentalnego Lwa. Tzn. chcąc czy nie ludzie mnie rozpoznają, „pokazują palcem”, chyba jestem dość charakterystyczna. To jest jakieś takie niezrozumiałe i trudne dla mnie, bo z jednej strony chcę sobie żyć w swoim kącie niezauważalna, a z drugiej strony potrzebuję uznania.

Ten konflikt ukazuje Arudhapada. Słońce oraz Ketu które dotykają Twoją arudhe (w 4 domu) dają chęć życia w tzw. izolacji natomiast Merkury i Venus (planety w pasji) ukazują chęć socjalizowania się i uznania. Arudha jest w czwartym domu ze Słońcem w Skorpionie, więc moment Twojej 'sławy' zacznie się kiedy zaczniesz spisywać swoją wiedzę ezoteryczną oraz/i kiedy kupisz mieszkanie/dom/auto (to będzie początek łańcucha wydarzeń). Tą drogę zaczęłaś już w 2000 roku (Dasa Lwa - ascendent - ważne wybory, sława, określenie siebie). Od września tego roku zaczynasz znak Skorpiona gdzie jest Nipuna yoga, Dhana yoga, Rajayoga, Guru-sisya yoga (AK+BK) i to wszystko w Skorpionie. Duchowość/astrologia/wiedza/dom/finanse. W tych okresach bardzo dużym wsparciem bedzie partner oraz dzieci (merkury w upadku/nicabhanga przez Venus w kendra do Księżyca z Ketu).

Moja praca nawet na to wskazuje. Wyjechałam z dużego miasta do małego miasteczka, gdzie wszyscy się znają. Mam stanowisko publiczne, ludzie mnie znają. To ciągle jest dla mnie krępujące. Chciałabym być anonimowa, tak jak w swoim rodzinnym mieście. Z drugiej strony jestem szanowana i przez niektórych chociaż lubiana, co jest miłe.
To nawiązuje do znaczenia tego Węzła.

Spróbuj medytować, wtedy ten konflikt się rozwiąże. Karaka domu lagnesha i Atmakaraka to Księzyc (bhava karaka 4 domu) w 12 domu w Vimala yodze! Wspaniałe rezultaty z medytacji. Słońce jest w trikona do Rahu więc Patanjali yoga - szybki sukces dzięki medytacji. Spróbuj i zobaczysz jak wiele problemów się rozwiąże. Wtedy również będziesz mogła jeszcze głębiej wchodzić w rzeczy, które lubisz :)

3) Odczuwam też brak wolności. Nikt mnie nie zmusił, żebym tu przyjechała ale nie było to też moje marzenie. Poświęciłam swoje ambicje zawodowe dla rodziny. Przyjechałam tu za mężem. Brak wolności, może oznaczać też to, że on nie może się stąd ruszyć, bo z tym miejscem jest związana jego praca, a ja jestem związana z nim. Oboje marzymy o tym, by to zmienić. Boję się, że zostaniemy tu na zawsze.

Dokładnie. To jest właśnie typowa bandhana yoga. Wyjście z tego to mantra: Om Namo Bhagavate Bhimalingaya. Mantra ma 12 akśar więc dotyczy wyzwolenia z uwięzienia. Bhima odnosi się do Jowisza który jest w 12 domu od Atmakaraki Merkury (planeta która ma najwięcej stopni).

4) Rzeczywiście ta sytuacja daje nam pomyślny status finansowy i o tą sferę życia nie musimy się martwić.
Księzyc ukazuje wsparcie od mas, Rahu od obcokrajowców

Czy masy to ludzie, którzy do mnie przychodzą?
Czy obcokrajowcy to praca mojego męża w Straży Granicznej?

Zazwyczaj kiedy klątwa dotyka 9 domu od Arudhapady to kłopoty zaczynają się kiedy osoba przyjmuje schronienie/pomoc innej osoby. U Ciebie księzyc ukazuje matkę/społeczenstwo a Rahu obcokrajowców. Te osoby również będą starały się Ci pomóc. Poprzez medytacje i posty we wtorki (Upapada w znaku Barana) (12 dom) chronisz swoją osobę przed złymi konsekwencjami.

I znów druga strona - zaangażowanie w tego typu aktywności może powodować problemy związkowe - Rahu aspektuje Venus w 6 (mks). Tego typu kombinacja wspiera export/import oraz sprzedaż (ubrania/perfumy/medycyna/woda/podróże).

Właśnie, bo czy życie człowieka ma polegać tylko na sukcesie materialnym?

Zależy od Atmakaraki, gdyż ta planeta ukazuja wewnętrzny drive i czynnik dający pełne głebokie wielopoziomowe zadowolenie. U Ciebie jest to vidya (wiedza) w skorpionie (mistyczna) związana z ekspertyzą (nipuna) i dająca uznanie i reputację (arudha). Bardzo ważna będzie również ziemia, matka, zdrowie oraz czystość.

Zastanawiam się czy w przyszłości nie zaangażować się we własny biznes związany ze sprzedażą leków, apteka.

Nie chciałabym by przyświecał jej cel zrobienia na tym grubych pieniędzy.

Tak jak pisałem wcześniej medycyna może być przyczyną stabilizacji, da również głęboką satysfakcję. Jednakze astrologia da większą. Dojdziesz do tego studiując różnice między znakiem Raka a Skorpiona.

Chciałabym coś zmienić w tej dziedzinie ale czuję się jak pionek w wielkiej machinerii do robienia pieniędzy na krzywdzie schorowanych, biednych ludzi. Widzę to wszystko od środka i nie mogę na to patrzeć, to odbiera mi wiarę we wszystkie ideały jakie wyniosłam ze studiów..

To stań się rewolucjonistą i poświęć się zmianie jeśli Twoją drogą jest idealizm. Punkt jest taki, iż zawsze powinniśmy podążać drogą Atmakaraki. To jest łatwe jeśli pozwala na to pozycja Lagnesha.. czyli władcy horoskopu.

Pozdrawiam[/quote]
RafalGendarz
graphgraph
jyotraff1 Astrologia Wedyjska Rohinaa
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Jyotish / Polska / www.rohinaa.com

A co może oznaczać ścisła koniunkcja Rahu z Wenus _KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT?
U mnie, jak już wiem, jest koniunkcja Ketu z Marsem_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT Do tej pory myślałam o Węźle Południowym 'w pobliżu' Urana:)
Rudzińska
graphgraph

Rudzińska napisał:
A co może oznaczać ścisła koniunkcja Rahu z Wenus _KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT?

Generalnie Venus z Węzłem Półn (Rahu) to argument za: skomplikowane związki, zdrady, brak stabilności partnerskiej, szybkie zwroty akcji w związkach oraz duże libido. W 9 domu jest to problematyczna kombinacja dla ojca, gdyż te dwie planety nie lubią Słońca. Wspiera to również wyjazdy/podróże.

U mnie, jak już wiem, jest koniunkcja Ketu z Marsem_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT Do tej pory myślałam o Węźle Południowym 'w pobliżu' Urana:)

Mars Ketu są w swoim znaku. Może to jednak powodować, zbyt dużo ognia jeśli chodzi o zdrowie i umysł. Pomyłki w planowaniu, zapalenia itd. Ta kombinacja jest blokowana przez Venus, zatem poprzed podróże (venus w 5), związki, siostrę, religijność blokujesz negatywne aspekty Marsa i Ketu w 5 domu.
RafalGendarz
graphgraph
jyotraff1 Astrologia Wedyjska Rohinaa
Jyotish / Polska / www.rohinaa.com

Generalnie Venus z Węzłem Półn (Rahu) to argument za: skomplikowane związki, zdrady, brak stabilności partnerskiej, szybkie zwroty akcji w związkach oraz duże libido.
Tu rzeczywiście, zdrady miały miejsce, ale wobec tej osoby, nie odwrotnie. Duże libido tak- ale pod pełną, zaskakujacą kontrolą.
Wyjazdy i podróże częste.

Może to jednak powodować, zbyt dużo ognia jeśli chodzi o zdrowie i umysł. Pomyłki w planowaniu, zapalenia itd. Ta kombinacja jest blokowana przez Venus, zatem poprzed podróże (venus w 5), związki, siostrę, religijność blokujesz negatywne aspekty Marsa i Ketu w 5 domu.
Jeśli chodzi o zdrowie, to jest bardzo silne, nawet się nie przeziębiam. Jest jakaś zasada na działanie relacji planet z węzłami w czasie? Rzeczywiście charakterystyczne dla mnie jest kierowanie sie impulsem, ale teraz prawie niemożliwym jest wyprowadzić mnie z równowagi, co dawniej wcale nie bylo takie trudne. Wenus w horoskopie wedyjskim mam w IX domu i w egzaltacji w Rybach (w hor. zachodnim jest w zniszczeniu w Baranie), Mars z Ketu jest w swoim znaku, czyli możliwe, że Wenus jest silniejsza. Ale jak spojrzeć na to z drugiej strony? Władcą horoskopu jest Ksieżyc w Koziorożcu, w domu kendra -7. Władca tego Księżyca, to Saturn w egz. w Wadze, w IV domu. Czy Saturn ma tu jakikolwiek związek z domem V? I Słońce, w Baranie, w X. Dużo planet wypada w silnych znakach, poza Księżycem. Wenus ma hamować wpływ Mars-Ketu, a Słońce i Saturn też mają tu jakąś rolę?
Zapomniałam też o Jowiszu- w Strzelcu, ale w VI domu.
Muszę jeszcze dużo poczytać, zobaczyć jak domy aspektuja się wzajemnie.

W 9 domu jest to problematyczna kombinacja dla ojca, gdyż te dwie planety nie lubią Słońca.
Jak to rozumieć?
Rudzińska
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/06/01 20:37 Przez Rudzińska.

Księżyc w koniunkcji z Rahu 9 lat(a), 12 mies. temu  
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/01 22:19 Przez panTo.

Księżyc w koniunkcji z Ketu 9 lat(a), 12 mies. temu  
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/01 22:34 Przez panTo.

Do góryStrona: 12345