Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Astrologia wedyjska - ciekawostki
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123
TEMAT: Astrologia wedyjska - ciekawostki
#2098
Re: Jyotish - zrób to sam 19 lat(a), 5 mies. temu  
Polecam http://www.indianastrology2000.com/own-h...cope/readownhoro.php , ładne opisy - dla mnie najczytelniejsza z odkrytych w tej tematyce stron.

Jednocześnie rada dla początkujących - w dość prosty sposób można otrzymać horoskop wedyjski na astro.com. W Extended Chart Selection wystarczy w opcji Zodiac (change this selection only if you are an expert) zmienić ustawienie na Hindu/Lahiri geocentric.
Potem otrzymany radix możemy zinterpretować wg uwag umieszczonych na powyższej stronie.

Moje uwagi: Pasuje mniej niż europejski - często zdaje mi się, że Nakshatra obok lepiej opisuje...

Pozdrawiam
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4778
Re: Jyotish - ciekawostki 17 lat(a), 2 mies. temu  
nakshatry glownie dotycza naszego mentalnego stanu podczas odbierania wydarzen. lagna to nie wykres/horoskop ale punkt ktory wskazuje / rozpoczyna ascendnent. ksiezyc oprocz umyslu wskazuje na spolecznosc i jej odbior. oprocz glownego wykresu (rasi) wazne sa rowniez drekkana i navamsa.
rafaljyot
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5260
Re: Jyotish 16 lat(a), 10 mies. temu  
Witam

Mam pytanko dotyczące tego tematu - czy jest jakieś polskie opracowanie horoskopu wedyjskiego? Wydaje mi się że parę lat temu widziałam jakąś książkę - ale te opisy wydały mi się wtedy średnio sensowne:( Ale jak teraz sobie poczytałam.... to trafność niektórych stwierdzeń, szczególnie tych związanych z fizis zadziwia!! Wydaje mi się że nawet lepiej opisują wygląd niż europejska astro.
Jeśli mógłby mi ktoś podać konkretny tytuł książki w polskiej wersji (o ile rzeczywiście coś takiego jest) byłabym wdzięczna

Pozdrawiam:)
coma
coma
Posty: 45
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5261
Re: Jyotish 16 lat(a), 10 mies. temu  
coma napisał:
czy jest jakieś polskie opracowanie horoskopu wedyjskiego?

Komilla Sutton "Astrologia wedyjska" :)
kemot
Posty: 73
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5264
Re: Jyotish 16 lat(a), 10 mies. temu  
Dzięki Kemot za informację - skorzystam jeśli znajdę, a jeśli nie będę dalej przebijać się przez wersję angielską, choć dosyć wolno mi to idzie:)

Pozdrawiam:)
coma
Posty: 45
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12489
Re: Jyotish 12 lat(a), 10 mies. temu  
kemot napisał:
coma napisał:
czy jest jakieś polskie opracowanie horoskopu wedyjskiego?

Komilla Sutton "Astrologia wedyjska" :)


Właśnie chciałem do niej nawiązać... Pisze ona o nakszatrach, rozpatrując nawet dokładnie jakie ma związki i relację seksualną z innymi znakami, związki karmiczne itp. - tylko że to wszystko opiera się na pozycjach Słońca.
I nie wiem co o tym myśleć, trochę mnie to zniechęciło jednak do tej książki. Tak jakby księżyc nie miał żadnego znaczenia dla różnych celów w życiu, karmy itd. (nie mówiąc już o pozostałych planetach).

Mogę sobie wytłumaczyć, że to tak jak z numerologią: są zestawienia opisujące relacje między osobami o różnych liczbach wyliczonych z ich dat urodzenia, ale można też porównać liczby samych dni urodzenia i jakoby i to i to coś mówiło o tej relacji.
Podobnie i w astrologii zachodniej na podstawie samych znaków słonecznych można niezlicozne informacje wyczytać, choćby o związkach i karierze.
Tylko, że z takim zamykaniem się w jednym wąskim aspekcie i na jego podstawie budowania cudów, wianków na kiju w oderwaniu od czegokolwiek innego, jest chyba coś nie tak.

W książce nawet się trochę zgadzało porównanie znaków słonecznych dwóch osób. Ale jednak nadal mam obiekcje...

Mam rację czy nie mam racji?

pozdrawiam
Odo
Posty: 13
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna Miejsce: Warszawa (Inflancka) Urodziny: 10/28
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12491
Re: Jyotish 12 lat(a), 10 mies. temu  
Stanowczo ta książka jest powierzchowna. Tak jak ją pamiętam i porównuję do tego co wiem teraz o astrologii wedyjskiej (wciąż bardzo mało).
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
Do góryStrona: 123