Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum astrologiczne gdzie omawiane są horoskopy sławnych osób. Omawiamy tu zarówno horoskopy urodzeniowe, ale również prognostyczne.
W dółStrona: 123
TEMAT: Rektyfikacja
*
Re: Rektyfikacja 9 lat(a), 4 mies. temu  
wcześniej kiedy horoskopy częściej rektyfikowano o kilka godzin, a czasami i z całych 24, taka 'korelacja' z punktu 1 w horoskopach występowała. Ale współcześnie na tych, gdzie godzina i matki i dziecka w miarę dokładnie zarejestrowana a nie rektyfikowana, taka zależność nie występuje, ani żadna z innych wymienionych w pkt 1 "zależności" miedzy asc a planetą. To był po prostu efekt używania tej reguly Trismegistosa. Wierzono że istnieje, wiec jej używano, a używanie powodowało że na horoskopach inni astrologowie tez ją potem "obserwowali".
Astrologia
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Astrologia napisał:
wcześniej kiedy horoskopy częściej rektyfikowano o kilka godzin, a czasami i z całych 24, taka 'korelacja' z punktu 1 w horoskopach występowała. Ale współcześnie na tych, gdzie godzina i matki i dziecka w miarę dokładnie zarejestrowana a nie rektyfikowana, taka zależność nie występuje, ani żadna z innych wymienionych w pkt 1 "zależności" miedzy asc a planetą. To był po prostu efekt używania tej reguly Trismegistosa.
Witaj Bogdan!

Dwie uwagi do tego, co napisałeś:

1. Zanim znalazłem bransoletkę ze szpitala wiedziałem, że urodziłem się przed południem koło godziny 9-10. Przetestowałem tę wagę Hermesa, która znajduje się również w 51 Centiloquium: Znak, w którym znajduje się Księżyc w chwili urodzenia, uważaj za ascendent horoskopu poczęcia, zaś znak, w którym Księżyc mógł się znajdować w chwili zapłodnienia lub przeciwległy doń, przyjmij za znak wschodzący podczas urodzenia. Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/as4-6.htm

Z obliczeń wyszła mi godzina, która różniła się od godziny prezentowanej na później znalezionej bransoletce o 4 minuty (!). Zdaję sobie sprawę, że to mógł być czysty przypadek i nie testowałem tego na innych horoskopach, ale czuję się zobowiązany do poinformowania o tym.

2. Do tych reguł z grupy 1, czyli Metody rektyfikacji, oparte na przypuszczeniu pewnej ścisłej astrologicznej regularności dorzuciłbym jeszcze jedną. Znam kilka horoskopów rektyfikowanych przez jednego z polskich astrologów, w których zauważyłem, że ma on tendencję do ciągnięcia osi do planet występujących przy osiach. Tego typu horoskopy są bardzo silne i dość dobrze się z nimi pracuje.

Wierzono że istnieje, wiec jej używano, a używanie powodowało że na horoskopach inni astrologowie tez ją potem "obserwowali".
To stwierdzenie jestem gotów podciągnąć pod całą astrologię! Jak mawiał św. Augustyn – uwierz abyś zrozumiał – on to odnosił do Boga, ale widzę, że w przypadku astrologii ta reguła działa równie skutecznie :)
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/03 17:10 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

panTo napisał:

1. Zanim znalazłem bransoletkę ze szpitala wiedziałem, że urodziłem się przed południem koło godziny 9-10. Przetestowałem tę wagę Hermesa, która znajduje się również w 51 Centiloquium: Znak, w którym znajduje się Księżyc w chwili urodzenia, uważaj za ascendent horoskopu poczęcia, zaś znak, w którym Księżyc mógł się znajdować w chwili zapłodnienia lub przeciwległy doń, przyjmij za znak wschodzący podczas urodzenia. Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/as4-6.htm

Z obliczeń wyszła mi godzina, która różniła się od godziny prezentowanej na później znalezionej bransoletce o 4 minuty (!). Zdaję sobie sprawę, że to mógł być czysty przypadek i nie testowałem tego na innych horoskopach, ale czuję się zobowiązany do poinformowania o tym.

Próbowałam to policzyć u swoich dzieci-niestety wychodzi mi 2-3 dni różnicy-chyba że coś żle liczę.Moglibyście podpowiedzieć dokładniej jak sie do tego zabrać?
Magnolia
graphgraph
Urodziny: 03/01

Magnolia napisała:
Próbowałam to policzyć u swoich dzieci-niestety wychodzi mi 2-3 dni różnicy-chyba że coś żle liczę.Moglibyście podpowiedzieć dokładniej jak sie do tego zabrać?
1. www.google.com/search?q=Trutine+of+Hermes

Z polskich źródeł:

2. Św.F.Nowicki, W.Jóźwiak, "Cykle Zodiaku", str.180 - 200

3. Program Astrolog ma taką opcję, gdzie można sobie horoskop poczęcia wyliczyć: www.astrolog.info.pl/horoskop6.html

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/04 14:12 Przez panTo.

Re: Rektyfikacja 8 lat(a), 11 mies. temu  
rektyfikacja horoskopu metodą animodara piotrpiotrowski.blog.onet.pl/
neptis
graphgraph

Re: Rektyfikacja 8 lat(a), 11 mies. temu  
panTo napisał:

To działa! Przetestowałam na swoim horoskopie. Wiem, że urodziłam się na niecałe 3 tygodnie przed terminem - planowo poród miał być ok. 21-22 lipca. Wynika więc, ze powinnam była być poczęta ok. 21-22 października. Sprawdziłam pozycję Księżyca i okazało się, że 21 października w okolicach południa Księżyc był w miejscu mojego Ascendentu :) To była sobota, więc rodzice mogli mieć czas w południe ;)
stargazer
Admin
graphgraph

Re: Rektyfikacja 8 lat(a), 10 mies. temu  
Znak, w którym znajduje się Księżyc w chwili urodzenia, uważaj za ascendent horoskopu poczęcia, zaś znak, w którym Księżyc mógł się znajdować w chwili zapłodnienia lub przeciwległy doń, przyjmij za znak wschodzący podczas urodzenia. Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/as4-6.htm

Na przykładzie mojego syna się sprawdza ale z daty zapłodnienia wyliczonej przez lekarza, a nie z tej, która mi się wydawała za prawdopodobną lub z tej wyliczonej z dnia narodzin.
Z moim własnym horoskopem też się sprawdza.
Urudnienie polega na tym, że trzeba znać datę planowanego porodu i z niej wyliczyć datę zapłodnienia, a nie z daty faktycznego porodu.

Rektyfikacja według rodzinnych podobieństw.
Metoda ta zadziała, jeżeli klient ma wystarczającą, dość dużą liczbę krewnych, których daty i godziny urodzenia znasz.
Kto wchodzi w grę: A) dzieci, B) rodzice, C) małżonkowie. Małżonkowie, chociaż z założenia nie spokrewnieni w sensie zwykłym, mają zwykle horoskopy, które wyglądają jak horoskopy krewnych. Ludzie dobierają się w pary tak, jakby czuli, że należą do tej samej "rodziny astrologicznej".
Co wchodzi w grę:
- że klienta ma ascendent (lub mc) tam, gdzie krewny ma to samo - ascendent lub mc.;
- że klient ma descendent tam gdzie krewny ma ascendent;
- że klient ma ascendent tam, gdzie krewny ma mc; lub odwrotnie:
- klient ma mc, tam gdzie krewny ma ascendent. www.taraka.pl/index.php?id=rektyfikacja

W mojej „astrologicznej rodzinie” charakterystyczna jest oś Byk-Skorpion, a także Panna-Ryby.
Moja mama ma MC w Skorpionie, a IC w Byku, ja mam IC w Skorpionie, a MC w Byku. Moja siostra ma Asc w Skorpionie, a Dsc w Rybach, tak samo jak mój syn, który jest jej chrzestnym synem ( różnica to niecałe 4 stopnie) – już zauważam pewne podobieństwa charakterów.

Ja mam oś Asc -Dsc Panna-Ryby w identycznym stopniu, co moja siostra MC-IC Panna-Ryby ( różnica kilku minut)! Mój syn ma oczywiście oś MC-IC Panna-Ryby w różnicy 5 stopni. Mój mąż ma oś MC-IC Ryby-Panna.

A do tego ciekawostka, że mój mąż ma oś Asc-Dsc Rak-Koziorożec, a moja mama ma oś Asc-Dsc Koziorożec-Rak. W jakimś sensie wybrałam męża na wzór mamy.

To ciekawe, w ten sposób można mniej więcej określić osie Asc-Dsc czy MC-IC u przyszłego dziecka.
neptis
graphgraph

Do góryStrona: 123