Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum astrologiczne gdzie omawiane są horoskopy sławnych osób. Omawiamy tu zarówno horoskopy urodzeniowe, ale również prognostyczne.
W dółStrona: 1...56789101112
TEMAT: Horoskopy morderców
*
Re: Horoskopy morderców 8 lat(a), 10 mies. temu  
Lucy napisała:
Sorry Tomku ... wg mnie poprostu wnisokowanie które zaprezentował Michał jest nielogiczne ... jak można mówić o aspektach do Księżyca i wnioskować na podstwaie tego i jednoczesnie poddając pod wątpliwość umiejscowienie Księżyca ... no coś nie teges
Witaj Lucyno! A ja Michała rozumiem. Myślę, że jest to wynik tego, że kiedyś sam wiele razy siedziałem nad bazą jakichś danych urodzeniowych, gdzie godzina była nieznana. Siedziałem i patrzyłem, może się wkręcałem, a może nie — tak czy inaczej nieznajomość godziny urodzenia nie powstrzymywała mnie przed badaniem jakiejś grupy społecznej i wyciągania na tej podstawie wniosków.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/12/01 19:00 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

panTo napisał:
Lucy napisała:
Sorry Tomku ... wg mnie poprostu wnisokowanie które zaprezentował Michał jest nielogiczne ... jak można mówić o aspektach do Księżyca i wnioskować na podstwaie tego i jednoczesnie poddając pod wątpliwość umiejscowienie Księżyca ... no coś nie teges
Witaj Lucyno! A ja Michała rozumiem. Myślę, że jest to wynik tego, że kiedyś sam wiele razy siedziałem nad bazą jakichś danych urodzeniowych, gdzie godzina była nieznana. Siedziałem i patrzyłem, może się wkręcałem, a może nie — tak czy inaczej nieznajomość godziny urodzenia nie powstrzymywała mnie przed badaniem jakiejś grupy społecznej i wyciągania na tej podstawie wniosków.

przypuśćmy, że teoretycznie mamy taki układ ...

ok 1 w nocy: Księżyc w 25* Lew ... Słońce 15* Strzelec - mamy sympatyczny luzny trygon
ok północy mamy już Księżyc w 5* Panny ... Słońce nadal w 15* Strzelca - mamy lużną kwadraturę

który aspekt przyjmiemy do rozważań o mordercach?

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

lucy napisał:

przypuśćmy, że teoretycznie mamy taki układ ...

ok 1 w nocy: Księżyc w 25* Lew ... Słońce 15* Strzelec - mamy sympatyczny luzny trygon
ok północy mamy już Księżyc w 5* Panny ... Słońce nadal w 15* Strzelca - mamy lużną kwadraturę

który aspekt przyjmiemy do rozważań o mordercach?

pozdrawiam Lucyna

W takiej sytuacji o godz. 12.00 nie będzie żadnego z tych aspektów.
michal
graphgraph

Jak macie czas to można zająć się statystyką na podstawie tego : www.astro.com/astro-databank/Category:Pa...r_:_Torturer/_Sadist

Otto Friedrich Abetz – Słońce 4.29 Baran, opozycja Mars, Saturn na MC.

Sarah Aldrete Villareal – Słońce 14.19 Panna i Księżyc 23.47 Panna = Nów w 8 domu.

Michel Arth – Słońce 2.17 Bliźnięta – brak nieharmonijnych aspektów. Saturn w Raku tuż przed 8 domem w kwadraturze do Marsa.

Nathaniel Bar-Jonah – Słońce 26.37 Wodnik, Mars w Byku w 1 domu jako władca Asc i 8 domu.

Charles Baudelaire – Słońce 19.25 Barana w 8 domu, w koniunkcji z Saturnem ( tutaj w upadku) w kwadraturze do Księżyca.

Bob Berdella – Słońce 11.22 Wodnik w 12 domu, Saturn retr. w Pannie na Dsc w opozycji do Księżyca

Bardziej widoczne są złe pozycje malefików niż świateł. Na 6 przykładach dominuje Słońce w detrymencie w Wodniku, jak i w egzaltacji w Baranie.
neptis
graphgraph

Dorzucę jeszcze 4 dla równej liczby.

Paul Bernardo - Słońce 4.14 Panny w 12 domu i w opozycji do Saturna. Mars w Raku jako władca 8 domu

Francois Bertrand – Słońce 5.9 Skorpiona w harmonijnych aspektach w 11 domu. Jowisz w Raku w 8 domu. Mars w koniunkcji z Księżycem w Pannie. Saturn nieaspektowany w Byku.

William Bonin – Słońce 17.5 Koziorożca w koniunkcji z Marsem, Saturn we Lwie w koniunkcji z Księżycem w 10 domu.

Ian Stewart Brady – Słońce 11.28 Koziorożca w koniunkcji z MC i Księżycem (19.32 ) = nów.

Do czołowki dochodzi Koziorożec, a i Panna nie jest wcale taka skromna.
neptis
graphgraph

Co było nie tak z Baudelaire'm ?:)
lula322
:)
graphgraph

Pani Świstak napisała:
Pragne zauwazyc, ze choc planety znajduja sie w orbie danego aspektu, a nie ma zgodnosci znakow, to nie ma aspektu

panTo napisał:
Na jakiej podstawie tak sądzisz? Jakie masz dowody na to, że prezentowane przez Ciebie podejście do aspektów jest lepsze od podejścia astrologów harmonicznych, dla których nie ma znaków Zodiaku?

Pzdr.

Hej Panto,

Uwzglednienie zgodnosci znakow przy odpowiednich aspektach, wg. natury ich zywiolow wydaje mi sie logiczne. Pisala o tym Lucy: www.astrolabium.pl/forum/14-prosba-o-int...limit=7&start=14
Nie twierdze, ze przyjeta przeze mnie konwencja jest najlepsza, niemniej niezgodnosc znakow w aspektach komplikuje interpretacje.

Mysle, ze takie badania, ktorych podjal sie Michal mozna stosowac z powodzeniem w przypadku wszystkich planet z wylaczeniem Ksiezyca lub przyjeciem duzego bledu w przypadku analizy Ksiezyca i jego aspektow.

Pozdrawiam
Pani Świstak
graphgraph
"Take nothing on trust, see everything for yourself"

Do góryStrona: 1...56789101112