Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum astrologiczne gdzie omawiane są horoskopy sławnych osób. Omawiamy tu zarówno horoskopy urodzeniowe, ale również prognostyczne.
W dółStrona: 123
TEMAT: Bruce Lee
#5227
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
pytam, bo widziałam horoskop Bruce'a Lee ustawiony na 4:15, w którym na MC jest Pluton, i własnie porównuję te dwa.
najbardziej na pierwszy rzut oka nie podoba mi się własnie Neptun.
Bruce Lee najbardziej znany był chyba z tego, że obsesyjnie trenował aby osiągnąć mistrzostwo w tym co robił. w 1964 z powodu zaspokojenia potrzeb finansowych zakłada szkołę sztuk walki, w której uczy nie-azjatów, co bardzo nie podoba sie autorytetom. zostaje potępiony przez swojego nauczyciela, a następnie wyzwany do walki o prawo do kontynuowania takiej działalności. i walkę tę wygrywa.
Dzięki temu, że mało przejmował sie autorytetami i miał wieksze poważanie dla sposobu walki wypracowywanego indywidualnie przez każdego z adeptów, niż dla form ustalonych przez różne tradycje, z których dorobku korzystał udało mu się opracować własny styl walki, który znajduje naśladowców do dziś (Jeet Kune Do).
Teraz, mam wrażenie, że walka i mistrzostwo w sztuce, bycie nauczycielem wbrew autorytetom było bardziej istotne w jego życiu niż to, że grał filmie, ale może wcale nie mam racji.


pozdrowienia
rza
rzanna
Posty: 42
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5228
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
...acha

no i ten jest dość przekonywujący...
może ktos jeszcze dorzuci swoje pare groszy, bo ja zdecydowany nie jestem.. choć optuję przy swoim ;)
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#5229
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
dobrze :), to ja dodam jeszcze pare dat:

ślub z lindą: 17 sierpnia 1964
brandon lee: ur. 1 lutego 1965
i jakoś chyba w tym samym roku śmierć ojca
shannon lee: ur. 19 kwietnia 1969
rzanna
Posty: 42
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5231
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
A dlaczego 4:15? Kłóci się to z tym, że w godzinie smoka się urodził...
nyorai
Posty: 7
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5232
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
nie wiem nic o godzinie smoka (jaka to jest?) natomiast wg chińskiego kalendarza 1940 to rok smoka.

pozdrawiam
rza
rzanna
Posty: 42
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5233
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
Chińska doba jest dzielona na dwanaście tzw. 'podwójnych godzin' (shíchén) - to podział dość stary, obecnie używany jedynie z okazji tradycyjnych ceremonii czy właśnie dla określania czasu urodzenia dziecka (dla potrzeb astrologicznych). Każdej podwójnej godzinie odpowiada symbol taki jak w chińskim zodiaku - pierwsza godzina trwa od 23:00 dnia poprzedniego do 1:00, następna od 1:00 do 3:00 i tak dalej. Symbole (w kolejności): Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca (czasem określana jako Koza), Małpa, Kogut, Pies, Świnia (przeciwnicy świń wolą Dzika ;)).
Godzina Smoka przypada na czas od 7:00 do 9:00.

W każdym razie w biografiach, filmach, wywiadach podkreślano, że Bruce urodził się w godzinie smoka, więc 4:15 tu nie pasuje...

Edytowany przez: nyorai, w: 27.05.07 11:52<br><br>Edytowany przez: nyorai, w: 27.05.07 11:55
nyorai
Posty: 7
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#5234
Re: Bruce Lee 16 lat(a), 10 mies. temu  
jeśli chodzi o informacje z biografii to prawda, zwykle podawany jest czas między 6 a 7.

pozdrawiam
rza
rzanna
Posty: 42
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123