Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum astrologiczne gdzie omawiane są horoskopy sławnych osób. Omawiamy tu zarówno horoskopy urodzeniowe, ale również prognostyczne.
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Karol Wojtyła
*
Re: Odszedł 15 lat(a), 3 mies. temu  
Zamach miał miejsce o godz. 17.19, to zmienia Asc.
Dla mnie koszmarem jest, że jakby tym horoskopem nie kręcić, to zawsze znajdzie się coś co koreluje a to z ASC, a to z MC, albo innymi ważnymi punktami, i tak naprawdę, to każdy coś znajdzie na obronę swojej tezy. W koncepcji na 17:03 znajdziesz Plutona na Marsie i jednocześnie Asc w dniu zamachu, w koncepcji na 4 Marsa w 1 domu siedzącego na Wenus, Ogonie, i Merkurym, oraz Księżyc w ść. trygonie do natalnego i Asc na DSC i odwrotnie. Oczywiście Słońce tego zamachu bez względu na godz. urodzenia jest w śc. kwinkunksie do Marsa nat, a jeśli przyjąć 17:03 to i na ASC.
Przyznam, że godz 4 jest najbardziej nieprawdopodobna na pierwszy rzut oka, ale na drugi i trzeci już nie. I na dzień dzisiejszy waham się między godz 4 a 17:15, ta pierwsza z dziwnego odczucia przesłania papieża, a ta druga z logiki.
Ale też doszłam do wniosku, że chociaż nie przestanę szukać rozwiązania zagadki- w końcu Skorpion sum! - ale nie jest to najważniejszą sprawą mojego życia.
Pozdrawiam - Ass
ass
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Odszedł 15 lat(a), 3 mies. temu  
Masz rację. Zdaje sobie całkowicie sprawę z tego, ze wymaga to głębszych studiów nad kosmogramem. Dlatego z tą propozycją zwróciłem się do tych, którzy te studia prowadzą lub prowadzili.

Ale ale...!!! O 17:19 ASC wypada w 20 st. Li. A przecież zaćmienie całkowite Słońca jest w 20 st. Ar, czyli dokładnie na DC prawdopodobnego kosmogramu papieża!!! ..... Tylko sobie żartuję ;)

Chyba nikt się nie nabrał? :laugh:
Gandalf
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: KAROL WOJTYŁA 15 lat(a), 3 mies. temu  
ja spotkałam się z następującym fragmentem w jednym z zyciorysów: "W chwili porodu matka poprosiła akuszerkę, by otworzyła okno.
Z pobliskiego kościoła dobiegały dźwięki odprawianego właśnie nabożeństwa majowego. Przy ich akompaniamencie urodził się przyszły papież Jan Paweł II. Przyszedł na świat 18 maja 1920 roku."
rz
rzanna
graphgraph

Tak, ta wersja teraz uznana jest za oficjalną, ten fragment pochodzi z którejś z książek biograficznych o papieżu stanowiacej wybór autorki? z Jego wypowiedzi. Jest to jednocześnie jedna z godzin, o której mówił On na rynku w Wadowicach oraz w wywiadach- jeśli to tak nazwać można- prasowych. Teraz aktualna jest wersja nazwana przeze mnie "watykańską"
tzn. 17:15. Może być prawdziwą a może być tylko częścią Wielkiej Legendy, bowiem jest to czas nabożeństwa majowego, a jak wiadomo ten papież był" papieżem Maryjnym", jego "Totus Tuus" skierowane było do Matki Bożej, która zastąpiła Mu Jego matkę. Dlatego tak bardzo drąży mnie stopień w ktorym przebywał Księżyc w czasie zamachu i w czasie śmierci papieża. Ona go ochraniała wtedy i On także swoje odejście Jej - Matce powierzył . Dlatego logika stoi w sprzeczności z niepojętym odczuciem, które każe patrzeć na ten wlaśnie stopień Księżyca jako na stopień urodzeniowy. Czasami w astrologii przydaje się intuicja, która - bywa - przeczy wszelkim logicznym faktom i potem okazuje się, że miała rację bytu i nie wiadomo dlaczego. Nie wiem, naprawdę nie wiem o której godzinie On się urodził, ale pozostanę wbrew wszystkiemu przy Jego prośbie: Pamiętajcie! Urodziłem się o godzinie czwartej!
Pozdrawiam - Ass
ass
graphgraph

Wczoraj słyszałem w TVN24 ciekawą wypowiedź, moim zdaniem wspierającą wersję watykańską, cytuję z pamięci, ręczę jedynie za logikę. Ks. K.Wojtyła miał powiedzieć swemu koledze z seminarium, kapłanowi uzasadniając zmianę swego postępowania - pierwotnie postanowili sobie być "zwykłymi księżmi", potem jednak ks. Karol zaczął robić "karierę". Miał powiedzieć "Aby coś dobrego zdziałać w Kościele, trzeba posiadać odpowiednią pozycję". Zauważcie - jak ma się do tego wersja watykańska Jowisz i Neptun we Lwie w X.
"Aby coś dobrego zdziałać (Jowisz) w Kościele (Neptun), trzeba posiadać odpowiednią pozycję (X w Lwie)!
Dla mnie jednak X dom jest kluczowy, dlatego obstaję za wersją watykańską.
Jeszcze jedna wątpliwość: oficjalna godzina śmierci, to 21:37. Słyszałem w komunikatach, że przepraowadzano przez 20 min. badania. Kwestia czy faktyczna godina śmierci to nie jest czasem 21:17 - IC w koniunkcji z Marsem. Jak sądzicie?
Pozdrawiam
mvagner
graphgraph

Marcinie, mnie sie wydaje, że te badania były przeprowadzone po ustaniu zapisu EKG i sęk w tym, że nie wiemy czy ktoś spojrzał na zegarek jak zapis ustał, czy jak stwierdzono oficjalnie zgon, po zwyczajowym w tym wypadku badaniu. Jedynie co mogę powiedzieć, to tyle, że śledziłam przebieg Księżyca i gdy dowiedzialam się o godzinie zgonu spojrzawszy na Księżyc stwierdziłam: mnie sie wydaje, że to było nieco wcześniej. Ale nie rozgłaszałam tego stojąc na balkonie przed publiczności ą;) tylko powiedziałam do domowników.
A co do słów" aby coś dobrego zdziałać w Kościele, trzeba posiadać odpowiednią pozycję" nie musi tyczyć się 10 domu, tylko samego Jowisza we Lwie, w jego wlasnym domu, i odpowiednio do tego Saturna, który mówi także o pozycji społecznej ale i nie trzeba zapominac, że Saturn sygnifikuje także- a właściwie przede wszystkim służbę wladzy na rzecz społeczności, (i wiele osób na wysokich stanowiskach nie pamięta o tej funkcji Saturna). Do słów " w Kościele" nie przywiązywałabym wagi, choćby dlatego, że Kościół to jest jego "pole pracy"jego sużby właśnie, i gdyby pracował jako urzędnik państwowy mógłby użyć słów" aby coś dobrego zdziałać w państwie, trzeba posiadać odpowiednią pozycję".
Jest też jeszcze jedna ciekawostka: otóż jedna z godzin urodzenia, tj. 7.30 jest podobno zapisem z ksiąg parafialnych, ale ja tego wpisu na własne oczy nie widziałam, słyszałam tylko, że tak jest , i to mnie już kompletnie załamuje.
ass
graphgraph

Do góryStrona: 12345678