Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Forum astrologiczne gdzie omawiane są horoskopy sławnych osób. Omawiamy tu zarówno horoskopy urodzeniowe, ale również prognostyczne.
W dółStrona: 1
TEMAT: Marlon Brando
#1469
Marlon Brando 15 lat(a), 10 mies. temu  
Witajcie

Wypadało by się tym w końcu zająć. Oto radix sporządzony na dane z programu Solar Fire. Zresztą na większości stron astrologicznych, na których był omawiany ten temat podaje właśnie tę datę.Data śmierci: 02.07.2004 rano (według czasu amerykańskego).

Biografia:
http://brando.crosscity.com/HTMLVer/BioMB/BioMB1.asp

Niedługo garść uwag i spostrzeżeń. Zresztą zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w dyskusji na ten temat.

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1470
Re: Marlon Brando - Alpheratz 15 lat(a), 10 mies. temu  
Na początek gwiazdy stały, a dokładnie gwiazda Alpheratz, która znajduje się dokładnie między światłami:

Wygląda to w sposób następujący:Teraz kilka słów na temat wpływu tej gwiazdy o której na stronie http://www.winshop.com.au/annew/Alpheratz.html możemy przeczytać:

Ogólny wpływ gwiazdy: Według Ptolemeusza gwiazda jest natury Jowisza i Wenus, a Alvidas dodaje również Marsa. Daje niezależność, wolność, miłość, bogactwa, honor i przenikliwy umysł. (Robson).

Harmonijna natura, która skłania do popularności. W połączeniu ze Słońcem, Księżycem, Asc lub Mc może prowadzić do popularności. W połączeniu ze Słońcem może powodować spadek popularności.

Ze Słońcem: Honor, awans i przychylności od innych. (Robson).

Z Księżycem: Energiczność, upór, honor, bogactwo, wielu dobrych przyjaciół i sukcesy w interesach. (Robson).

Pozdrawiam
Pantomas

PS. Czy ktoś może coś wie na temat jego związku z kobietami?
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1471
Re: Marlon Brando - Alcyone 15 lat(a), 10 mies. temu  
Alcyone, czyli Plejady, które mają bardzo złą reputację wśród astrologów. W horoskopie Brando Wenus jest w bardzo dokładnym aspekcie z Plejadami (06 minut kątowych), co by sugerowało problemy z kobietami.

Oto informacje na temat Plejad, które można znaleźć na stronie http://www.winshop.com.au/annew/Alcyone.html:

Wpływ Alcyone (Plejad): Powoduje wyniosłość, ślepotę, gorączki, choroby weneryczne i wypadki twarzy. (Robson).

Ambicja i starania, które dają awans, honor i sławę. Niedobry omen w relacjach z płcią przeciwną. (Ebertin)

Pragnienie być dobrze ubrany, a czasami pragnienie to jest zbyt wielkie, np. nadużywa perfum. Ma skłonność do picia. (Noonan).

Osierocenie, lament, smutki i tragedie. (Eric Morse).

Z Wenus: Niemoralne silne pasje, hańba przez kobiety, choroba, nieszczęścia. (Robson).


I jeszcze mały cytat na temat jego kontaktów z kobietami:

"Po pierwszych sukcesach w kontraktach umieszczał punkt, z którego wynikało, że każdego dnia o godzinie czwartej po południu opuści plan filmowy. Szedł wówczas na spotkanie ze swoim psychoanalitykiem. Obaj panowie godzinami przeganiali demony męczące aktora. Zmory, które nie pozwalały mu się cieszyć z zawodowej pozycji i utrudniały partnerskie relacje z kobietami. Autodestrukcja zawsze brała górę. Bywało, że podczas telewizyjnych programów na żywo swoim zachowaniem zawstydzał prowadzących i do zaproszonej aktorki zwracał się słowami: "Zsa Zsa Gabor mówi tak dużo, a przecież z takim biustem mogłaby się w ogóle nie odzywać".
Im bardziej podobał się kobietom, tym częściej w stosunku do nich przybierał manierę szowinistycznego adwersarza. "Mężczyzna może z tobą zrobić tylko jedną rzecz: przelecieć cię" - po swojemu flirtował na oczach telewizyjnej publiczności z inną gwiazdą. Jego erotyczna biografia to dni i lata pełne przygód na jedną noc i takich związków, z których rodziły się dzieci. "Zobaczyłam Marlona po raz pierwszy w październiku 1955 r. - wspomina była żona Anna Kashfi. - Nie zaiskrzyło między nami i żadne dzwony w niebie się nie odezwały". Co więcej, Brando zachowywał się jak mężczyzna, który nie myśli o niczym innym tylko o ucieczce. Kobiety za nim szalały, chciały mu myć stopy i wycierać je własnymi włosami. Równie często go nienawidziły. Niezauważane, lekceważone czy porzucane pragnęły jednego - zemsty. Udzielały wówczas wywiadów, pisały wspomnienia, w których nie wystawiały aktorowi wysokich ocen. Jawił się w nich jako mężczyzna leniwy, bez polotu i nieporadny w alkowie. Mimo to nie zrażony licznymi niepowodzeniami, Brando zakochiwał się w coraz to innej piękności. Otoczony egzotycznymi żonami i kochankami wzbudzał cichy podziw... małpy, ale też głośno manifestowaną niechęć ze strony innych mężczyzn. Według nich, zamiłowanie Brando do Haitanek i Polinezyjek brało się z nadszarpniętego ego aktora i z nieumiejętności radzenia sobie z kobietami o silnej osobowości. "Marlon jest jak dziecko" - mawiał Francis Ford Coppola. Marlon jest niedorosły - skarżyły się byłe kochanki. Tak czy inaczej, Brando doskonale wpisywał się w socjologiczny obrazek swoich czasów." [Małgorzata Domagalik [url]www.wprost.pl/ar/?O=63154&C=57[/url]]

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1472
Re: Marlon Brando 15 lat(a), 10 mies. temu  
Na podstawie forum na www.skyscript.co.uk :
1. Egocentryzm
W horoskopie Marlona Brando zwraca uwagę fakt, że wiele planet znajduje się w silnej pozycji:
- Księżyc w nowiu w Baranie,
- Jowisz jako władca ascendentu we własnym znaku - Strzelcu, a przy tym w I domu,
- Wenus w rządzonym przez siebie znaku Byka,
- Mars i Słońce w egzaltacji.
Planety w domicylu wskazują na niezależność, a w egzaltacji na skłonność do przesady. Pozycja Jowisza oznacza bardzo silne podkreślanie siebie. Cecha ta jest jeszcze wzmocniona przez to, że Księżyc w ścisłej koniunkcji ze Słońcem jest "spalony" - prowadzi to do braku bezpieczeństwa emocjonalnego i w konsekwencji dążenia do zaznaczenia własnego istnienia. Ze względu na urodzenie podczas nowiu, Punkt Szczęścia jest w koniunkcji z ascendentem. Wg R. Zollera, dom, w którym wypada Punkt Szczęścia wskazuje na sferę życia, w którą właściciel horoskopu jest szczególnie zaangażowany emocjonalnie. U Brando było to zaabsorbowanie sobą samym. Wszystko to składa się na obraz osoby skrajnie egocentrycznej, a jednocześnie umiejącej wywierać niezwykłe wrażenie na innych.
2. Relacje z dziećmi
Na trudności i zmartwienia w tej sferze wskazuje to, ze Mars rządzi Księżycem, a jednocześnie jest z nim w kwadraturze (Księżyc blisko szczytu V domu). I rzeczywiście - syn Marlona Brando trafił do więzienia, a córka popełniła samobójstwo w wieku 25 lat. Tragedie te wywołały u Brando poczucie, że nie sprawdził się w roli ojca, tak jak jego własny ojciec najprawdopodobniej nie sprawdził się wobec niego - na niestabilne dzieciństwo wskazuje Uran na IC, Saturn w opozycji do władcy MC oraz Księżyc i Słońce tworzące półkrzyż z Marsem i Plutonem.

Jeszcze jedna wątpliwość, a jednocześnie pytanie do ekspertów obecnych na tym forum ;) Zetknęłam się ze słowem domicyl, ale nie mam pewności, czy zostało ono użyte we właściwym kontekście. Czy słusznie zakładam, że to to samo co władztwo?
mmk7
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1473
Re: Marlon Brando - dyrekcje 15 lat(a), 10 mies. temu  
Kilka uwag na temat dyrekcji symbolicznych w momencie śmierci. Zacznę może od tego, że na świecie jest kilkanaście rodzajów dyrekcji symbolicznych, z których dwie są najbardziej popularne:

1) Dyrekcja 1 stopień = 1 rok, która jest szalenie popularna w Polsce. Znam trzech praktykujących astrologów, którzy ją stosują. Oprócz tego należy zwrócić uwagę, że pisał o niej Leon Zawadzki w swoich książkach.

2) Dyrekcja łuku solarnego, która polega na przesunięciu wszystkich planet o drogę jaką odbyło do momentu przez nas badanego Słońce w progresjach sekundarnych. Jest to około 59 minut i 08 stopni na jeden rok.

Dyrekcji łuku solarnego nie należy mylić z dyrekcją, jaką zaproponował Sepharial w latach dwudziestych XX wieku, która polega na przesuwaniu wszystkich planet dokładnie według klucza 59 stopni 08 minut = jeden rok. Te 59 stopni i 08 minut to oczywiście średnia dzienna droga Słońca. Ale uwaga, w dyrekcjach łuku solarnego nie przesuwamy planet o średnia dzienną drogę Słońca, lecz najpierw sprawdzamy o jaki kąt przesunęło się Słońce w progresjach sekundarnych i o tę wielkość przesuwamy wszystkie planety. Gdyby dla kogoś było to niejasne, to proszę pytanie na forum.

W tym miejscu chciałbym również zwrócić uwagę, że dyrekcje łuku solarnego są szalenie popularne na kontynencie amerykańskim. Za przykład niech nam posłużą programy komputerowe, które doskonale obrazują różne techniki, z których korzystają astrolodzy. I tak na przykład w polskim programie Astrolog, domyślną dyrekcją jest dyrekcja 1 stopień = 1 rok, ale już w jednym z najbardziej popularnych programów w Stanach Zjednoczonych Solar Fire, domyślną dyrekcją jest dyrekcja łuku solarnego (solar arc).

Spotkałem się z twierdzeniem amerykańskich astrologów, którzy wyjaśniają, dlaczego nie stosują dyrekcji 1 stopień = 1 rok. Otóż twierdzą oni, że była ona dobra w czasach, w których nie było narzędzi pozwalających na szybkie obliczanie miary łuku słonecznego. Dlatego właśnie uproszczono to i zaczęto korzystać z miary jednostopniowej. Według nich, w dzisiejszych czasach skoro nie ma przeszkód natury obliczeniowej należy stosować miarę łuku słonecznego.

Przypomina to trochę sytuację z progresjami prymarnymi, dla których Ptolemeusz stosował przelicznik 1 stopień RA = 1 rok życia, ale już w XVI wieku Valentine Naibod zaproponował przelicznik 59 minut 08 stopni RA = 1 rok życia, która wynika z uśrednienia dziennego ruchu Słońca. Z tego co wiem, to na www.astro.com, domyślnym kluczem przy progresjach prymarnych jest klucz Naiboda.

Ale wróćmy może do nałożenia dyrekcji symbolicznych na moment śmierci na horoskop horoskop Marlona Brando w momencie śmierci. No tak, ale które? Jako że ostatnio korzystam z programu Solar Fire postanowiłem nałożyć dyrekcje łuku solarnego, według których Saturn przechodził przez Marsa 21 lipca 2004 roku. Niesłychanie interesujące prawda? Strzał wydaje się być bardzo dobry, tym bardziej, że w jego horoskopie Mars jest w Koziorożcu, a do tego jest władcą Słońca i Księżyca. W tym przypadku należałoby jeszcze sprawdzić, co się działo w życiu Marlona gdy dyrekcyjny Saturn stanął w kwadraturze do Słońca i Księżyca, co miało miejsce w 1999 i 2000 roku.
A teraz zróbmy to samo i nałóżmy na jego horoskop tym razem dyrekcje symboliczne jednego stopnia. W tym przypadku Saturn przechodził przez Marsa pod koniec października 2001 roku. Czy to znaczy, że dyrekcje łuku solarnego są lepsze od dyrekcji jednego stopnia? Nie, to jeszcze tego nie znaczy, gdyż najpierw należało by sprawdzić, co dokładnie wtedy się działo.
Sprawdziłem również "miarę śmierci" Cartera. Jest to dyrekcja symboliczna, w której wszystkie planety przesuwa się o 15 minut kątowych. W tym przypadku Jowisz, który jest władcą horoskopu staje w opozycji o niedokładności 16 minut kątowych do Plutona, który znajduje się w VIII domu. Trochę chyba za duża różnica.

W progresjach sekundarnych zwraca uwagę Słońce, które zbliża się do VIII domu oraz Księżyc, który znalazł się w domu IV tradycyjnie utożsamiany z końcem życia.

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1474
Re: MB Domicyl 15 lat(a), 10 mies. temu  
Domicyl planety
Pozycja planety w znaku zodiaku, w którym jest władcą (dotyczy również domów).

Niech mnie ktoś poprawi jeśli wie coś inaczej/więcej,
bo wbrew pozorom wcale nie jestem pewny.

Michael
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
Do góryStrona: 1