Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Tutaj możesz podać swoje dane z nadzieją, że ktoś z czytających pomoże Ci zinterpretować Twój horoskop. Prosząc o pomoc w interpretowaniu horoskopu najlepiej będzie jeżeli podacie dokładne dane urodzeniowe: data, godzina i miejsce narodzin.
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Aspekty
*
#8740
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
Daniela napisał:

Tu dałaś mi do myślenia. Wszyscy którzy interpretowali mój horoskop zwracali mi uwagę na kwadraturę Wenus-Saturn, że miesza mi w życiu uczuciowym.



no problem polega na tym że tej kwadratury poprostu nie ma

na czym polagają aspekty pomiedzy planetami? ... co to jest? ... to wymiana energetyczna pomiędzy planetami ... jak rozpoznajemy w astrologi! (nie astronomii)aspekty? musza zaistnieć dwa warunki:

1.warunek: odpowiednia odległośc kątowa, w tym przypadku 90* plus minus orba dla Saturna Lilly daje nawet do 10 stopni
2. warunek: ten, który odróżna astrologię od astronomii; planety musza być w odpowiednich znakach. Natura żywiołu określa jak będzie działał aspekt. W Twoim przypadku Wenus jest we Lwie, a Saturn w Wadze. Powietrze i ogień łączą się w sekstylu. Powietrze podkręca ogień.

dopiero gdy zaistnieja oba warunki mówimy w astrologii o aspekcie pomiędzy planetami

oddzielnym przypadkiem są aspekty aplikacyjne gdzie szybsza planeta ma możliwość stworzenia aspektu ... wówczas warto sie przyjrzeć takiemu aspektowi nawet niezgodnemu w żywiołach z uwagi na prognozowanie przyszłości, bo aspekt ten będzie miał miejsce w przyszłości gdy planety wejdą w progresywny aspekt ...

w tym przypadku jest aspekt separacyjny ... wg mnie nie ma zanaczenia w horoskopie urodzeniowym


Wenus sygnifikator ogólny VII domu ... Wenus w 0* Lwa jest we władaniu Slońca, przyjażni się ze Słońcem (żywioł), bardzo lubi się z Saturnem (terma i dekanat) ... jednoczesnie odsyła na wygnaie Saturna ... Wenus jest w recepcji ze Słońcem

Wenus - sygnifikator ogólny związków, całkowicie podporządkowana jest Słońcu, temu co Słońce reprezentuje i naprawdę jej z tym dobrze

Wenus ma ambiwalentny stosunek do Saturna i tego co on sobą reprezentuje ... z jednej strony go lubi ... z drugiej odtrąca to co Saturn sobą reprezentuje

stąd odczucie podobne do kwadratury Wenus - Saturn, ale wg mnie w tym przypadku to recepcje pokazują wzajemne zależności pomiędzy planetami

pozdr

ps. tabelka z godnościami podstawowymi jest w artykule Beaty Kibil Astrologia Horarna tu na Astrolabium
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/19 15:45 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8741
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
No teraz mnie wprowadziłaś w stan osłupienia. Czyli mam rozumieć że moja Wenus w zasadzie tworzy tylko trygon z Jowiszem co powoduje że zbyt wiele dostaje i dlatego wybrzydzam. A "reszta" to koniunkcja Słońce-Mars i Księżyc w Baranie?

Chciałabym się jeszcze zapytać jak interpretujesz tą koniunkcję w IX domu, czy wyjazd z kraju jest w moim przypadku dobrym pomysłem i już ostanie jakiego partnera powinnam szukać.


Pozdrawiam i serdecznie dziękuję.

A i jeszcze jedno.

Wenus - sygnifikator ogólny związków, całkowicie podporządkowana jest Słońcu, temu co Słońce reprezentuje i naprawdę jej z tym dobrze

Ja te położenie w Lwie czuje bardzo wyraźnie.
Daniela
Posty: 22
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8742
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
Daniela napisał:
No teraz mnie wprowadziłaś w stan osłupienia. Czyli mam rozumieć że moja Wenus w zasadzie tworzy tylko trygon z Jowiszem co powoduje że zbyt wiele dostaje i dlatego wybrzydzam. A "reszta" to koniunkcja Słońce-Mars i Księżyc w Baranie?

no jest jeszcze trygon z Uranem, ale ja patrzę na septener, bo jak to ładnie gdzies tu na forum PanTo ujął ... a sens tego był mniej wiecej taki (bo słów dokładnie nie pamietam) patrz na to co Cie wyróżnia spośród innych

zobacz Wenus łączy się żywiołowo ze Słońcem i Marsem w sekstylu, z Ksiezycem w trygonie ... ale to daje ogólny zarys Twojej osobowści, taki rys żywiołowy, pokazuje jaki dominujący rodzaj energii masz w sobie ...wskazują co Cie nakręca i co Cie drazni, z czym się identyfikujesz a co odrzucasz ... ale aspekty są separacyjne więc dla prognozowania przyszłości wg mnie nie maja znaczenia ...


Chciałabym się jeszcze zapytać jak interpretujesz tą koniunkcję w IX domu, czy wyjazd z kraju jest w moim przypadku dobrym pomysłem i już ostanie jakiego partnera powinnam szukać.

choc nie masz typowych aspektów emigracji to Słońce i Mars jest w IX domu to wg mnie wyjazd jak najbardziej, tym bardziej że Mars jest władcą VII domu

progresywny Jowisz robi aspekt aplikacyjny (2 stopniowy) do Wenus natalnej, która jest władcą ASC i IX domu

tranzytujący Uran i Jowisz bedzie za jakiś czas aspektował ponownie Twoją Wenus trygonem więc powtórzenie aspektu

takie zestawienie może jak najbardziej zaowocować wyjazdem zagranicznym, albo mezem zagranicznym ;) bo wejdą na DSC

wydaje sie że ten wyjazd teraz troche odsunie się w czasie bo Uran i Jowisz w retro, ale jak wejdą do Barana to sprawa ruszy gwałtownie ... tym bardziej że to trzecie przejście, więc prawdopodobnie temat odświeżony

pozdr Lucy
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8743
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
jeszcze zerknęłam w dyrekcje łuku solarnego ... Twój Jowisz dyrekcyjny jest w 0*54' Koziorożca, wkracza na IC ... więc kolejny wskażnik że może nastapić w wyjazd ...
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/19 19:06 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8745
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
Urodzeniowa, to jednak nie horarna.
ederlezi
Posty: 62
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8747
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
a w którym miejscu mówię o horarnej? ... wspomniałam tylko o artykule o horarnej bo tam jest tabelka dotycząca godności podstwowych planet ... godności uzywa sie przy ocenie każdego horoskopu
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8748
Re: Interpretacja - Daniela 13 lat(a), 6 mies. temu  
no jest jeszcze trygon z Uranem, ale ja patrzę na septener, bo jak to ładnie gdzies tu na forum PanTo ujął ... a sens tego był mniej wiecej taki (bo słów dokładnie nie pamietam) patrz na to co Cie wyróżnia spośród innych

zobacz Wenus łączy się żywiołowo ze Słońcem i Marsem w sekstylu, z Ksiezycem w trygonie ... ale to daje ogólny zarys Twojej osobowści, taki rys żywiołowy, pokazuje jaki dominujący rodzaj energii masz w sobie ...wskazują co Cie nakręca i co Cie drazni, z czym się identyfikujesz a co odrzucasz ... ale aspekty są separacyjne więc dla prognozowania przyszłości wg mnie nie maja znaczenia ...



Rozumiem że moją Wenus mogę rozpatrywać jedynie w kontekście trygonów. Jeśli kwadraty z Wenus odpadają to na co powinnam szczególnie uważać.
Faktycznie jestem osobą bardzo temperamentną i co gorsza dla mnie bezkompromisową. Mam problemy w funkcjonowaniu na poziomie zwykłych szarych dni. W zasadzie uaktywniam się dopiero gdy poczuje adrenalinę. Czytałam kiedyś że silnie podkreślony znak Barana oznacza że lubimy tzw. "nowe otwarcia" . U mnie faktycznie tak jest.
Lucy pytałam u IX dom nie tylko w kontekście emigracji ale w ogóle co o takim położeniu sądzisz. No i ten Merkury w VIII domu. Dlaczego uważasz to z niekorzystne położenie?
Daniela
Posty: 22
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/20 10:16 Przez Daniela.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12345678